Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nektek is 'bugos' a messenger?

Nektek is 'bugos' a messenger?

Figyelt kérdés

Nekem tegnap este óta igazából.


Egyik ismerősöm fent sincs, de mutatja, hogy elérhető, egész éjszaka mutatta (gondolom) pedig aludt. Másnál is elofordul mostanában ilyen?


Mitől lehet? Csinálnak valamit?



2019. júl. 9. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szokott néha ilyen lenni, ne foglalkozz vele. Olyan is van, hogy semmit nem mutat, mennyi ideje volt az illető elérhető. Idesegítő, de ez van.
2019. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem programozás.
2019. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Facebook programozoi felhagytak minden melojukkal es elkezdtek leprogramozni a balatonsoundot.
2019. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Kb fabatkát sem ér az, hogy mit mutat a Messenger. Persze sok (általában kevésbé értelmes ember) sok jelentőséget tulajdonít neki, sőt még kapcsolatokat is befolyásol.


Mert ugye mi a valójában a "fent van"?

Telefononomon be van állítva. Éjszaka alszok, teló wifin lóg, képernyő kikapcsolva. A Messenger fut a háttérben, az üzenetet megkapom, ha küldenek. Fent vagyok?

A helyzet ugyanez, telefon itt van mellettem, képernyő kikapcsolva. Fent vagyok?

A telefon itt van az asztalomon, én sok helységgel arrébb. Fent vagyok?

A telefonomat babrálom, pl játszok vele. Képernyő természetesen bekapcsolva. Letojom, ha valaki ír, mást csinálok rajta. Fent vagyok?

Utazás közben a telefon a zsebemben. Fent vagyok?

Utazás közben zenét hallgatok a telefonról, de nem hallom, ha jön üzenet. Fent vagyok?

Félretéve a telefont. A gépem éjjel-nappal be van kapcsolva. Egyik böngészőablakban folyamatosan meg van nyitva a facebook. Mikor vagyok fent? Ha itthon sem vagyok, de a monitor be van kapcsolva, akkor fent vagyok? Ha ráadásul a facebook ablak aktív, akkor fent vagyok? Ha itt ülök a gép előtt, de más csinálok, akkor fent vagyok? Ugyanez a helyzet, csak épp két gépen is fut a böngészőben a facebook (pl itthon-munkahelyen). Mikor vagyok fent?


A facebook kitalált egy algoritmust, hogy mi jelenti azt, hogy "fent van". Ez akár még alkalmazkodhat is emberekhez, a szokásaikhoz (főleg mobileszközön - többet tudhat a facebook rólad, mint te magad). Mégsem lesz 60-80%-nál pontosabb a jelzése. Mégis, lásd fent: akár kapcsolatok mehetnek gallyra miatta.


És akkor még nem volt szó a "látta" fogalmáról. És akkor nincs benne olyan, hogy ha látta, akkor el is olvasta, arról meg pláne, hogy meg is értette-e. A legbiztosabb jele az egésznek az, hogy válaszol/ír.

2019. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Béci, jol vagy? Olvasni is szoktal?
2019. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, de nekem nem csak tegnap óta, hanem szakaszosan már egy jó ideje.
2019. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én állandóan úgy hagyom a telón a Messengert, alacsony fényerőn, kijelzőt állandóan bekapcsolva tartva, mert nem szeretem, hogy ha rám írnak, és látják, ha "feljöttem" és nem reagálok egyből, és ezt megszólják. Inkább 0-24-ben elérhető vagyok ezzel a kis trükkel. Ha meg elmennék otthonról, és nem akarom meríteni a telót, fogyasztani a mobilnetet, akkor pedig egyszerűen csak megnyitom az asztali gépen a Messengert, rákattintok, hogy az legyen az aktív ablak, így szintén állandóan elérhetőnek jelez a rendszer. Ki lehet játszani mindent, csak kicsit leleményesnek kell lenni. Meg kinek mi köze hozzá, hogy mikor hagyom ott a gépet, vagy éppen, hogy mikor ülök le ismét nyomogatni a Facebookot (Messengert)? Így legalább állandóan "fent vagyok" és egy gonddal kevesebb.
2019. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!