Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GIMP-ben hogyan lehet mozgatni...

GIMP-ben hogyan lehet mozgatni a már megrajzolt alakzatokat?

Figyelt kérdés
Azért itt kérdezem, mert korábban interneten sem találtam rá választ és magamtól sem jöttem rá.

2019. júl. 14. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

A GIMP az fotószerkesztő program tudtommal, és nem pedig animáló.

Szerintem ezért nem találtál semmit a témában. :)

2019. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem animálásra gondoltam hanem arrébb vinni a már megrajzol alakzatot ahelyett hogy az egész képet újra kezdeném.
2019. júl. 14. 17:08
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyjából úgy ahogy a photoscape-ben ha valahova teszek egy négyszöget akkor simán arrébb tudom vinni. Na ugyan ezt nem tudom megcsinálni GIMP-ben.
2019. júl. 14. 17:11
 4/13 tabaki ***** válasza:
100%

Természetesen rétegek használatával. Amit eltérő rétegre teszel, azt értelemszerűen a többitől függetlenül tudod kezelni.

Egyébként nem tudom, miféle célból rajzolsz alakzatokat, és miféléket. Lehet, hogy az Inkscape vektorgrafikus program praktikusabb lenne, abban eleve külön objektumokként jönnek létre a formák.

2019. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kijelölöd a képrészletet, amit mozgatni akarsz és ctrl+shit+L vagy

Kijelölés ► Lebegő kijelölés


Persze tényleg nagyban leegyszerűsíted a dolgod, ha több réteget használsz.

2019. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tabaki ***** válasza:
100%

#5: „shit” :)

A módszerrel az a baj, hogy a mozgatni való alakzatot egyszerűen csak kivágja a képből, ezért csak egymást nem takaró formák és homogén háttérszín esetén használható normálisan, egyébként a helyén maradó lyukat újra kell rajzolni, ezért javasoltam az eredendően többrétegű képen való rajzolást. Ha az alakzatok nem fedik egymást, akkor a Ctrl+Shift+L kiváló megoldás, mellesleg (legalábbis 2.8-ban) rögtön a Lebegő kijelölésre kerül a vezérlés, nem is kell külön kérni. Egyébként a Lebegő kijelölés réteg átnevezésével, vagy a Réteg → Új réteggé menüponttal, vagy egyszerűen a Rétegek ablak újréteg-gombjára kattintva a kivágott részből egy átlátszó hátterű kisebb réteg jön létre, amely a továbbiakban a Áthelyezési eszközzel (nyilaskereszt, M) utólag is bármikor odább tehető.

2019. júl. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Igazából a megoldást most sem sikerült megtalálni. Ha valami van a képen amit mondjuk be akarok keretezni, akkor kijelölés utána edit->stroke selection. Utána az viszont ott van. Nem tudom arrébb vinni, nem tudom módosítani. Ha új rétegre teszem akkor is legfeljebb csak arrébb vinni tudom, de a vastagságát, méretét, alakzatát már nem tudom módosítani.
2019. júl. 15. 08:09
 8/13 tabaki ***** válasza:

Mondom, hogy az Inkscape kell neked...


A pixelgrafikus szerkesztőkben nyilván nem módosíthatod a körvonal vastagságát, mert az a berajzolás után semmiféle saját tulajdonsággal nem bír, a képnek ugyanolyan pixelei lesznek belőle, mint a többi. A PhotoScape ezzel szemben egy sajátosan összerakott kis program, amely a maga „rétegein” a szerkesztés lépéseit tárolja, mégpedig egymástól függetlenül, és az egybedolgozást csak a hagyományos képformátumba mentéskor végzi el -- így addig bármelyik műveletet megváltoztathatod vagy kidobhatod. Az alakzatok rajzolása esetén például egy vektorgrafikus objektumot hozol létre, amelynek minden paramétere akármikor változtatható menet közben, és a program a saját projektfájljában is így tárolja el. A vonal csak akkor íródik bele véglegesen a képbe, amikor valamelyik szokásos egyrétegű formátumban (pl. JPG, PNG, BMP) mented, és az így kapott képen már természetesen változtathatatlan is.

A Gimp valamilyen szinten képes a vektorgrafikára (Útvonal-eszköz, B) -- ez segédeszközként néha hasznos, de egyrészt eléggé távol esik a program általános karakterétől, így nem kap túl nagy hangsúlyt, másrészt csak a manuálisan megrajzolt körvonalakkal foglalkozik, nincsen beleépítve téglalapok, ellipszisek vagy egyéb primitívek rajzolása. Amennyire a hiányos ismertetőd alapján meg tudom állapítani, a céljaid szempontjából kifejezetten kényelmetlen lenne ezzel kísérletezned.

Az Inkscape-ben viszont minden megrajzolt forma tulajdonságait pontosan úgy testreszabhatod utólag is, mint a PhotoScape alakzat-rétegén. A téglalapok, ellipszisek (Ctrl vagy Shift+Ctrl lenyomásával: négyzetek, körök), szabályos sokszögek és csillagok rajzolását rajzolását támogatja, ezeknek a kitöltését, vonaltulajdonságait, fedettségét, elmosódottságát és takarási sorrendjét bármikor tetszés szerint változtathatod. A program sajátjaként az SVG vektorgrafikus formátumot használja, ezenkívül még sok egyébbe is ment. Pixeles képként PNG-be exportálhatsz vele. Alaphelyzetben átlátszó háttérrel exportál, ezen a Dokumentum tulajdonságai (Shift+Ctrl+D) menütáblán a háttérszín beállításával változtathatsz.

[link]

Ez is ingyenes, és magyarul is tud.

2019. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az Inkscape-el próbálkoztam korábban, de az a program egy katasztrófa. Teljesen logikátlan a felépítése és sehogy nem tudtam vele még az egyszerűbb alakzatokat sem lerajzolni. Körből is csak egy teljes kört sikerült, aminek nem csak a körvonalai vannak meg, hanem egy egész kör.
2019. júl. 15. 14:24
 10/13 A kérdező kommentje:
A komolyabb funkciókat, mint például klónozás meg sem találtam szóval az egy fénykép szerkesztésére nem annyira alkalmas.
2019. júl. 15. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!