Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nincs egy csomó Xbox...

Miért nincs egy csomó Xbox 360-as játék PC-re vagy ha van, akkor miért csak rohadtsok késéssel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen megelégeltem azt, hogy mi (azért még mindig a PC van többségben) nem lehetünk részesei bizonyos dolgoknak... Így irtam is a 3 legnagyobb cégnek, hogy miért csak késve jelennek meg PC-re játékok ha egyáltalán megjelennek (persze kulturáltan)? Ez a 3 cég a Ubisoft, Electonic Arts, és a Rockstar Games... Ezek közül tán a Ubisoftra haragszom a legkevésbé, mert eddig mindent kiadott PC-re is, amire én igényt tartottam... Eddig nem kaptam választ sehonnan, pedig már jóideje el vannak küldve... Nem hiszem el, hogy akkora ku*vanagy meló lenne áttenni PC-re egy játékot.. Ha igen akoor én kérek elnézést, hogy nem bírjátok egy kicsit felemelni a seggecskéteket a 10millás villátokból (mert ugye a R* alapján egy GTA igen sok pénzt hoz a készítőknek), hogy megcsináljátok... Nekik az a munkája, hogy játékokat készítenek, nekem meg az napi 10 órán át ülök egy portán és fogadom a hívásokat, kiadom a kulcsot és az esetleg beérkező postát... És azt is rühellem, hogy arra fogják "Jajj PC-n annyi ilyen kis csúny kalózbácsi van"... Mert? Xbox-ra nincs b+? Én most bevallom, h töltök le játékokat, de csak azért, mert hiányolom a régen megszokott demo-kat, és törvénytelen úton döntöm el, hogy megéri-e azt a pénzt, amit nehezen kaparok össze... Mert valljuk be nem fél forint egy játék. És itt térnék ki arra, hogy ha nem lenne ennyi egy játék (10-12 ezer) akkor biztos többen vennék meg a játékokat. Vannak olyan játékok, amik ugyan jók, és szeretem, de nem éri meg azt a pénzt amit kérnek érte... Biztos akkor is lenne kalózkodás, ha egy vadi új GTA mondjuk 13ezer helyett csak 5ezer lenne... Mert így rengeteg ember a szabadságával játszik, ahelyett, hogy egy játékkal játszana, amit törvényesen szerzett be... Még lennének gondolataim, de nem untatom a kedves válaszírókat, tehát: Miért nincs egy csomó Xbox 360-as játék PC-re vagy ha van, akkor miért csak rohadtsok késéssel?
2010. júl. 10. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:

12 éves lehetsz, tehát nem vagyok hajlandó vitázni veled, de azért néhány észrevételt tennék:


1. azért ilyen drágák a konzolok, hogy az ingyenélő kalózarcú minimálbérből tengődőket kirostálja a piacról


2. PC-re nincs már játékfejlesztés, mert a megjelenést követő második napon már milliók töltik le torrenten.


3. Konzolt még mindig nehezebb beszerezni mint a PC-t, lehet hogy naívan azt hiszed, hogy "á úgyis chipeltetem", de meg kell venned a hardwert teljes áron, mindegy hogy használtan vetted, akkor előtted valaki megvette teljes áron, mert a kereskedőnek a nyeresége már megvan a konzol eladásán :D


4. időnként megtisztul a konzolpiac is, hogy erre meg arra nem adnak már ki több játékot, helyette vegyék meg a balekok az új gépeket


5. Azért marhasok késéssel adják ki PC-re, mert először megvárják, mielőtt mindenki megvásárolja, hogy profitáljanak belőle a készítők. Utána már csesznek rá, a milliárdos profit után felőlük lophatják is, csak enkik lesz jó az önreklám, sok balek játszani fog rajta, és így megnő a folytatás elkészítésére az igény


6. sok a töketlen ember, aki nem tud chipeltetni, így kénytelen megvenni a boltban a teljes játékot. Szemben a PC játékkal, ahol már egy ovodás is tud cracket letölteni, és játszani.

2010. júl. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.) Minden platformon vannak exkluzív címek (PC-n például a STALKER, a Crysis, bár ebből most fognak multiplatform címet csinálni, és a legtöbb RTS).


2.) Üzlet. Bár konzolon is van kalózkodás, az Xbox 360 az a platform, ami az egy gépre eső legmagasabb jogtiszta játékszámmal büszkélkedhet (gépenként hét).


3.) Mivel konzolra arányosan jóval több játékot adnak el (bár kisebb számban értékesítik, mint a PC-ket, játékeladások terén mégis beelőzik azt), így hónapokkal korábban adják ki rá a programokat, kitermelik a fejlesztési és portolási költséget.


4.) Van aki akkor is illegálisan töltené le, ha 1000 forintért árulnák, mert hogy az ingyennél nincs olcsóbb.


5.) Egy játék átlagos játékideje 8 óra. Ezért teszel le az asztalra 8000 forintot (átlagos PC-s játékár friss játékoknál), ami azért nem rossz arány, ha belegondolsz.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha lesz még valami visszajövök.

2010. júl. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

00:14-as

2.) Üzlet. Bár konzolon is van kalózkodás, az Xbox 360 az a platform, ami az egy gépre eső legmagasabb jogtiszta játékszámmal büszkélkedhet (gépenként hét)

ezt nem tudom honnan vetted mivel a ps3 példányszámban nem sokkal van lemaradva(vagy majdnem egyenrangú ugyanis a microfos a cseregépeket is beleszámította a hardver fogyásába). Itt nincs warez akármennyire is szeretnék, nem sikerült komolyabban senkinek feltörni. ez a mai világban egész szép teljesítmén hogy több mint 3 éve tartja magát.

Jóhogy nem adnak ki pc re játékot vagy késéssel mert a kutyának nem éri meg.

Szerintem konzolon játszani nem sokkal drágább mint pcn ha azt nézed hogy félévenként fejleszted a géped. megveszel 2-3 játékot, aztán fórumokon ismerősök között cserélgetsz, ráfizetsz eladod stb. én pl angol oldalról szoktam rendelni megjelenés után 2-3 hónappal 6-7e ért el lehet vinni postával a játékokat.

2010. júl. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egyetértek a kérdezővel, nekem is kivan a fa*om az egésszel, hogy van xbox, meg ps3, meg ilyenek. Semmi értelmük. Jó, most nem írok regényt, hogy miért, de ha leírnám megértenétek.
2010. júl. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenem, hogy 22 éves vagyok, külföldön szeretnék dolgozni, azért vagyok most recepciós, de sajnos én bizonyos szinten függője vagyok a PC-s játékoknak, és mivel nem engedhetem meg magamnak, hogy Xbox-ot vegyek, ezért egy jópár játékból kimaradok, vagy csak késve élvezem az örömöt, mire az konzol tulajdonos ismerőseim, már "lejárt lemezként" emlegetik... Egyébként, meg ha egy játék bejelentésekor azt mondják: "Elképzelhető egy PC-s változat, de ezek még csak tervek", és miután kijön Xbox-ra vagy ps-re a játék és azt nyilatkozzák "készül a PC-s verzió, valószínűleg már fél év múlva a boltok polcain megtalálható lesz", akkor nem b*szogatnám őket... És azzal, hogy ne törjék fel azonnal, csináljanak egy normális biztonsági rendszert, vagy amit az Assassin's Creed 2-nél csináltak, hogy ilyen online regisztrálós szarság... Emiatt vettem meg ugye látatlanba a játékot, de megérte... Akik ezt a játék trilógiát készítik megérdrmlik a pénzüket, de például egy EA féle Harry Potter 6?! Menjenek a tudják hova, 3 minigame az egész, és 12ezer forint újonnan O.o? Miaf*sz?


Én megértem, hogy profitálni szeretnének, de akkor adják ki PC-re miután már eleget termeltek. Biztos már a héten lesz letölhteő verzió, de nehogymár 1 millió ne jöjjön össze belőle...

Na ennyi voltam, de még várom a kommenteket!

2010. júl. 11. 09:50
 6/8 anonim ***** válasza:

"ezt nem tudom honnan vetted mivel a ps3 példányszámban nem sokkal van lemaradva(vagy majdnem egyenrangú ugyanis a microfos a cseregépeket is beleszámította a hardver fogyásába). Itt nincs warez akármennyire is szeretnék, nem sikerült komolyabban senkinek feltörni. ez a mai világban egész szép teljesítmén hogy több mint 3 éve tartja magát."


Sajnos az eredeti hírt nem találtam meg, de ez sem rossz, csak már régebbi:

[link]


Persze ezóta módosultak a viszonyok, de az eladott eredeti játékok számában még messze a "Microfos" gépe vezet. Ezek szerint annyira mégsem lehet fos...

2010. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

11:09-es

ez egy 2007 es cikk... nem gondolod hogy 3 év alatt fordult a kocka? és kis spórolással ki lehet hozni egy konzolt. én diák vagyok nyáron 400 ft os órabérért melóztam napi 4-5 órát ami ügye nem sok. és mégis meglett...saját erőből. add el a pc-d buksz rajta az tuti ha ezekkel szeretnél játszani. ha nem akkor meg ne sírj hogy nincs. most hogy te megveszed nem változtatsz mert több millió ember továbbra sem fogja...nem éri meg nekik

2010. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ez egy 2007 es cikk... nem gondolod hogy 3 év alatt fordult a kocka?"


De ez lehetséges, de ha már én fáradok azzal, hogy cikkel bizonyítsam az állításom, te is tehetnél így, különben csak a levegőbe beszélsz.

2010. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!