Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem lehet megnyitni a...

Miért nem lehet megnyitni a fájlokat, mappákat?

Figyelt kérdés

Adott egy Kubuntu Linux 8.10 operációs rendszer. Meg jó néhány fontos dokumentumom, képem, amit korábban Windows alatt írtam ki lemezre. Az ékezetes karaktert tartalmazó fájlokat/mappákat képtelen megnyitni, az ékezetes betűk helyére ? karaktert tesz! Megnyitáskor azt írja, nem létező fájl vagy mappa. Konzolból/terminálból nyugodtan be tudok lépni, de ez most számomra nem jelent megoldást. Korábban ilyet sosem csinált egyetlen Linuxom sem! Mit tudok tenni? (Az, hogy felejtsem el a Linuxot, használjak Windowst, nem járható út sajnos. Ezenkívül kérek mindenkit, a két oprendszer összehasonlítgatásának elkerülésére!)


Előre is köszönöm a válaszokat.


2008. nov. 13. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig linuxoztam(igaz ubuntum volt,nem kubuntu),de én sem tapasztaltam még hasonlót.A linux pont arról híres,hogy megbízható,és nincsenek ilyen sz*rságai.Szerintem próbálkozz a kérdéseddel ennek az oldalnak a forumán,nagyon segítőkészek:


www.ubuntu.hu


Nekem attól nincs jobb ötletem,hogy írd ki az adatokat lemezre.Utána teszteld le egy másik gépen,hogy mi a helyzet vele,meg lehet e nyitni őket másik oprendszeren.(akár winen,akár linuxon is megnézheted)

Ha az adatok nem hibásak,akkor véleményem szerint egy rendszer újratelepítés segíteni fog.Linuxnál az egyáltalán nem olyan vészes,felmegy egy komplett rendszer progikkal együtt uszkve fél óra alatt.De hisz tudod:)

2008. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a segítséget. Az adatok DVD-n, CD-n vannak, onnan nem tudom beolvastatni. Egyébként biztosan nem hibásak, mert pl. terminálban be tudok lépni a mappákba. Valószínűleg az új 4.1-es KDE felület miatt van ez a probléma, remélem minél hamarabb kijavítják egy frissítéssel. Vagy felrakom ideiglenesen az OpenSuse-t.


Üdv.

2008. nov. 14. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!