Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok mondani távoli asztal...

Tudtok mondani távoli asztal alkalmazást pc-re és androidra ami ingyenes?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne amivel ha alvó állapotban van a gép messziről be tudom kapcsolni. Otthonra az Unified Remote-ot használom meg a Google távoli asztalt. Van esetleg erre valami app?
2019. júl. 23. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Én a team viewert tudom ajánlani. Személyes használatra ingyenes
2019. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azzal be tudom kapcsolni alvó állapotból a gépet?
2019. júl. 23. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Akár kikapcsolt/hibernált állapotban is be tudod a gépet kapcsolni, de azt wake on lan-ak nevezik.

A Team Viewer az tényleg hasznos kis program.

[link]


Illetve:

[link]

2019. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
TeamViewerrel próbáltam abban nincs ilyen funkció. Esetleg valami más?
2019. júl. 24. 16:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Aktuális még a kérdés?


"Olyan érdekelne amivel ha alvó állapotban van a gép messziről be tudom kapcsolni."


Ez kicsit nehéz lesz. Nem azért, mert nincs rá program... bőven van. WakeOnLAN-hoz csak egy előre, a protokollban meghatározott bináris adatot kell feladni az adott címhez, amit ha az ethernet interfész megkap, BIOS-on keresztül felébreszti a gépet.

Feltéve ha ezt tudja : ha nem 10 évvel régebbi gépről van szó, és nem valami ócsóé' kategória, jó eséllyel tudni fogja.


A gond ott van, hogy az otthoni hálózatodat távolról, interneten keresztül nem fogod elérni, mert az internet szolgáltató a dinamikus IP-n kívül NAT-ol is.

Elviekben kérhetőek egyes szolgáltatók egyes esetekben, hogy vegyenek ki a NAT-olásból, de ez kérdéses, szerencsefüggő, úgyhogy vessük el.


Ami viszont egy rém egyszerű trükk ennek a kivédésére, hogy veszel egy BananaPI vagy RaspberryPI miniszámítógépet (utóbbit javaslom, mert előbbit nehezebb használatra bírni s itt magyarországon egyesek megpróbálhatnak használhatatlan verziókkal átverni), vagy 15-20 ezer forintért veszel egy kis fogyasztású, kis teljesítményű használt mini notebook-ot, vagy ha van használaton kívüli akku nélküli / törött képernyőjű / hibás billentyűzetű gépet, akkor azt : Ezt rákötöd vezetékesen, vagy ha van WiFi akkor azon keresztül az otthoni hálózathoz, rátelepíted az AnyDesk szoftvert, és ezen keresztül eléred a belső hálózatodat.

Innen már bármit amihez a belső LAN szükséges, és telepíthető hozzá szoftver a kisegítő gépre, el tudod intézni.


Továbbá el tudok képzelni egy olyan Atmel AVR mikrokontrollerrel megvalósított eszközt, egy WiFi és egy ENC Ethernet modullal (vagy ha trükkösen van megírva rá a program, akkor akár csak egyetlen ENC Ethernet modullal), ami szintén a LAN hálózatra van bekötve, amin internetelérést is kap.

Egy bármilyen egyszerű, ingyenes webtárhelyen/webszerveren levő TXT fájlt figyel, aminek a tartalma egy PHP oldalon keresztül két állapot között módosítható. Ha 'A' állapotból átkerül 'B'-be, akkor az AVR-es/Arduino-s eszköz az adott belsős IP címre kiküldi a WOL-os "magic packet"-et, ami felébreszti a gépet.

Onnan már csak az adott, távelérést megvalósító szoftvernek kell automatikusan elindulnia.

2021. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!