Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet egy jelenleg élő,...

Hogy lehet egy jelenleg élő, online wordpress alapú honlapot lecserélni egy teljesen másik, egyelőre csak a helyi gépen futó, szintén wordpress alapú honlapra?

Figyelt kérdés

Van egy élő wordpress alapú honlap.

Megkértek, hogy teljesen újítsam azt meg.

Ezt a teljesen új tartalmú honlapot el is készítettem a gépemen: helyi szerveren (XAMPP), Wordpress alapú. De ennek más az adatbázisa is és a belépési adatok is. Tehát egy teljesen más oldal.

A most még élő oldalt a tartalmával együtt hogy tudom lecserélni a helyi gépen futó honlapra?


Röviden:

Van egy régi, még élő, online oldal, neve A, ami a www.enhonlapom.hu címen érhető el.

Van egy teljesen új honlap a helyi gépen, neve B.

Hogy tudom az A honlapot lecserélni a B honlapra, hogy ugyanazon cím alatt a B lap és tartalma töltődjön be, az A tartalma pedig mindenestül teljes szűnjön meg?


2019. aug. 7. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Letörlöd a régi lap fájljait. Készítesz új adatbázist, ha erre nincs lehetőség, törlöd az előzőt és abba generálod le a tiédet. Felmásolod a fájlokat, átírod az adatbázis kapcsolódási paramétereket.
2019. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy éppen az adatbázisba nem merek így belenyúlni, mert nincs benne rutinom.


Amikor a XAMPP-ban kellett, létrehoztam egy teljesen úgy adatbázist, de ott nem is volt régi.


Most éppen ott akadtam el, hogy ott van a régi,így hogy tegyem olyanná, mint amilyen a XAMPP volt, tisztán.

És azután hogy töltsem fel a teljesen új honlapot?

2019. aug. 7. 13:18
 3/5 A kérdező kommentje:

Megoldva!!!


#1

Köszi a választ! Utánanéztem a részleteknek. Úgy már newbie-ként is sikerült!

2019. aug. 7. 23:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Hello, Hol tanultad a Wordpresst? Melyik suliban-tanfolyamon?
2019. okt. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4


Itthon, autodidakta módon. Angol nyelven.

2019. okt. 1. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!