Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webshop készítése más szabályo...

Webshop készítése más szabályok szerint?

Figyelt kérdés

Már egy ideje webshop készítésén töröm a fejem, de utánaolvasva rájöttem, hogy nem annak elkészítése a neheze, hanem a mögötte megbújó jogi követelmények és az ezzel járó költségek.


Bármi törvényt vagy illegális lépést követek el, ha az én "webshop"-omban csak a termékeket látni és annak leírását, árát, de nem lehet megrendelni?

Ez most így hülyén hangzik, tudom. De tegyük fel az oldal csak tájékoztatás jellegű lenne, tehát semmi üzlet, vásárlás nem kötettne meg. A "vásárló" csak fellépni az oldalra, kinézne magának egy terméket, majd a Lefoglalom gombbal mások számára láthatatlanná tenné a terméket (A Lefoglalom ugyanaz, mint a Kosárba helyezés) és onnantól én vagy valaki más lépne kapcsolatba vele (akár e-mailen keresztül, akár az oldalon) és ott beszélnénk meg a kiszállítást és a fizetést stb.


Azért nem egyértelmű a számomra, hogy ezzel sértek-e meg valamit, vagy vonhatnak költségeket fel, mert a nénik is így csinálják a Facebook Piacon. Semmit nem adóznak, online árulják a terméküket és mégse háborgatja őket senki, sőt Zuckenberg még bíztat is a "piacozásra".


Fontos azért még megjegyeznem, hogy a termékek használtcikkek lennének. A használtcikkek árulásához pedig nem kell semmi vállalkozási forma, csupán egy adószám és egy számlatömb.



2019. okt. 9. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

"mert a nénik is így csinálják a Facebook Piacon. Semmit nem adóznak, online árulják a terméküket és mégse háborgatja őket senki"


Az Ő esetükben ha nem üzletszerűen csinálják és ebből nincs jelentős bevételük, akkor nem kell feltüntetniük az adóbevallásukban és nem fogja zargatni őket senki:

"Nem kell bevallani azt a bevételt,

...

b) amely ingó vagyontárgy átruházásából származik, és az éves összege nem haladja meg a 600 ezer forintot, vagy az abból megállapított összes jövedelem nem haladja meg a 200 ezer forintot;"

Forrás: 1995. évi CXVII. törvény, 11. § [ [link] ]

2019. okt. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy ebből nem tudnék megélni, mégha akarnám se. Csupán a felesleges, használt holmijaimat szeretném eladni és mivel informatikusnak készülök, így gondoltam ez egy jó gyakorlat is lenne, hogy készítek egy oldalt.


De mit kéne csinálnom, hogy a fentebb tárgyalt módszerrel legális legyen minden?

2019. okt. 9. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ökörség.

Dobd fel a szarjaidat jófogásra.

2019. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Csupán a felesleges, használt holmijaimat szeretném eladni"

Akkor tedd fel valamilyen apróhirdetési/aukciós oldalra - Jófogás, Vatera, eBay, hardver esetén Hardverapró. Eleve több látogatója van, nagyobb a valószínűsége, hogy vevőt találj.


Az adózás szempontjából meg az előző hozzászólásomban felvázolt helyzet az érvényes.

2019. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!