Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Fórum alapú weblap indítására...

Fórum alapú weblap indítására tanácsok?

Figyelt kérdés

Üdv! Gondolkozok egy fórum alapú weboldal indításán. Egyelőre csak hobbi szinten működne (bár elképzelhető, hogy később vállalkozást építenék rá), ezért olyan nagy összegeket nem is akarok költeni rá. Szóval ingyenes weboldal szerkesztő programot használnék. Kezdő vagyok, tényleg csak hobbiszinten működne, épp ezért kellene egy olyan felület, ami áttekinthető, könnyen kezelhető. A sok funkció egyelőre nem érdekel, a lényeg az egyszerűség.

Erre tudnátok ajánlani programokat, felületeket? Néhányról olvastam (phpBB, Wordpress, stb..) de ahogy mondtam, kezdő vagyok.

Köszönöm!


2019. okt. 11. 11:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

1 gyors kérdés, fejleszteni is akarod, vagy csak használni?


fejlesztés alatt nem plugin letöltésre gondolok, hanem saját kódok írására

2019. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A hazai fórumok látogatottsága kb. úgy néz ki, hogy van egy nagyon nagy forgalmat bonyolító (EGY!), még néhány kisebb, mint a gyakori is (bár meghatározása szerint nem fórum). És vannak az éves szinten is zéró bejegyzést elérők.

Ismertem olyan, ami témája szerint érdekelt volna, és akkor már olyan öt éves volt, amikor megtaláltam. Volt 6-8 témakör, az tovább bontva, összesen 20 körülire.

Egy hozzászólás volt, az is a létrehozóé.

Valami nagyon nagy durranás kellene ahhoz, hogy ne így járj. A kezdetben ingyenes platform az tuti bukás.

2019. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

A Wordpress egy CMS (Tartalomkezelő rendszer), amiben lehet fórumot is csinálni, de nem csak arra jó, hanem pl cikkeket is tudsz publikálni. A phpBB meg egy (csapnivaló) fórummotor, az kimondottan fórumozásra való.

Egyik sem weboldal szerkesztő program.


Namármost, ha te kezdő vagy és nem értesz a PHP-hez vagy akár a HTML-hez sem, akkor valamilyen CMS rendszert ajánlok (Wordpress, Drupal, Joomla), oda nyugodtan felrakhatod azt a pár dolgot, ki fogja szolgálni a heti 1-2 látogatót.

De ha valami értelmeset is akarsz, akkor tanulj meg HTML+Js+CSS+PHP programozást.


A phpBB-t meg ne használd, mert egy bughalmaz és 2 perc alatt betörnek a szerverre rajta keresztül. Inkább SimpleMachines fórum.

2019. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1: Elsőként elindítani akarom. Aztán ha "bevál", akkor plusz dolgokat tennék bele. Pl. a tagoknak nyereményjáték, tombola, stb..

Szóval az első lépésként egy bolondbiztos fórumot szeretnék, alapfunkciókkal (képfeltöltés, belső üzenet, kb ezekre gondoltam).


#2: Tagokat lehet, hogy tudnék szerezni, de ha nem, az sem baj, mert ugye kevés pénzt tennék bele. Ha bukta, bukta, nem olyan nagy gond.


#3: Köszönöm.

És akkor a számomra legjobb tartalomkészítők melyek lennének szerinted? Szerintem a heti 1-2 látogatónál (ha jól reklámozom) azért több lenne, ezt a mennyiséget ezek már nem tudnák kiszolgálni?

2019. okt. 11. 12:00
 5/21 anonim ***** válasza:

Egy jó tanács, legalább alap szinten tanuld meg a CSS-t, HTML-t, PHP-t és JS-t.

Én SMF fórumotorral csináltam fórumot, de elég sok helyen kellett belenyúlnom, hogy egy mai színvonalnak megfelelő fórumot kapjak. Sajna az SMF elavult, most már inkább én is phpBB-vel, MyBB-vel, vagy valami modernebb cuccak kezdenék neki.

Lehet kísérletezni olyan nem fórum rendszerű community site CMS-ekkel, mint pl. az Elgg, vagy lehet építeni a népszerűbb CMS-ekre (WP/Drupal/Joomla), mindegyiknek van előnye és hátránya is.

Ha nem akarsz egy halott fórumot, akkor sok befektetett energiára lesz szükséged. Reklámozni kell, ahol csak tudod, de ezzel óvatosan, mert ha nekiállsz reklámozni ingyenes oldalakon, hamar végleges ban lehet a vége. Csinálj neki facebook oldalt, posztolj rendszeresen, osztogasd... különben halott lesz az egész.

2019. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Tombola, fórum, ingyenes szerkesztő program... Öcsém, felejtsd el, ez múlt évezred, senkit nem érdekel.

Wordpress is a múlt. Blognak, céges infóközlőnek oké, de alapvetően már amit régen WP-re csináltak, azt ma facebookra teszik. Holnap meg már ki tudja, hová.

2019. okt. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#5: a reklámozásra van ötletem. Több olyan oldal van, ami a témával foglalkozik (de mégis mások), ott pedig több tízezer (százezer?) tag van.

Egyszerűen majd elkezdek privát üzeneteket írni nekik - utána meg még egy ötletem van az emberek bevonzására. Természetesen ez mind csak elmélet, nem biztos, hogy sikerül. Mindenesetre legalább ötleteim, terveim vannak.

Ha beindulna, alapszinten nyilván megtanulnék bizonyos dolgokat, vagy legalábbis próbálkoznék.

2019. okt. 11. 14:34
 8/21 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen majd elkezdek privát üzeneteket írni nekik"

Aha... pár ilyen üzenet után úgy kivágnak, mint macskát sz*ni. Senki nem szereti a spammereket!

2019. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Akkor kivágnak az oldalról. Megoldom, nyugi. Tudom, hogy nem örülsz neki, de megoldom.:)
2019. okt. 12. 08:14
 10/21 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy megoldod. Van néhény feketelista a neten. Legfeljebb átveszed a helyet a leggyűlültem zaklatók listáján.

Mégis mi a fenének neked ez az egész?

2019. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!