Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A "background-attachment:...

Expolater kérdése:

A "background-attachment: fixed;" használata szövegen lehetséges?

Figyelt kérdés

Már van egy majdnem kész weboldalam, de elakadtam az egyik effectnél.

A background-attachment: fixed; tökéletesen működik a háttérhez (nevéből adódóan is) és szeretném ugyan ezt elérni az ugyan abba a div-be tartozó szövegeken is.

Ezt hogy tudom elérni?

(A position: fixed; z-index: -1; nem működik)

Kb 3 órája csak a netet bújom ez miatt, de nem találtam semmi megoldást.

Kétlem, hogy nem létezne erre megoldás, így remélem itt tud nekem valaki segíteni.

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. nov. 11. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
A szöveget tartalmazó dobozt kell fix pozícióra állítanod, nem magát a szöveget.
2019. nov. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha magát a szöveget, ha a szöveget tartalmazó dobozt állítom fix pozícióra attól még a sajnos nem az a végeredmény fog kijönni ami nekem kéne.

2 hiba lép fel ilyenkor nálam.

1, valamiért a szöveg elcsúszik.

2, ha lejebb görgetek akkor eltakarja a tartalmat és nem a tartalom takarja el a szöveget.

2019. nov. 21. 01:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a doboz fix, akkor a szöveg sem vándorolhat benne, tehát ott valami formázási probléma van. Egy példakódot másolj fel pastebin-ra vagy valahova, hogy lássuk mit is szeretnél kihozni belőle.


Amit így hirtelen nem értek, hogy ha scroll esetén elvárás, hogy a fix dobozt takarja ki a tartalom többi része, akkor mi értelme volt fixre állítani, ha úgy sem fog látszódni?

2019. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A legjobban úgy tudom szemléltetni, hogy egy az egyben az egészet bemásoltam.

Mivel 2 fájlal dolgozom ezen a "projecten" így egyértelmúen megjelöltem, hogy mikortól van a második fájl.(CSS3)

Ha lefuttatod akkor látod majd a legelső részt, hogy ott a háttér le van fixálva, de a rajta levő szöveg nincs.

Szerintem jobban nézne ki az oldal, ha a rajta levő szöveg is le lenne fixálva valami úton módon, pont ugyan úgy ahogy a háttér.

Mellesleg csak 1 hétig lesz megosztva a kód.

Bár hobbi project, de mégis csak dolgoztam vele valamennyit, ezért az 1 hét láthatóság.

(pastbebincom van a linkben, pastebin.com helyett, hogy megtudjam osztani hirtelen a linket)

------------------------------

https://pastebincom/0BbYGbv5

------------------------------

2019. nov. 22. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!