Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Php-ból hogy kell meghívni...

Php-ból hogy kell meghívni egy JAVASCRIPT függvényt?

Figyelt kérdés

Keresgéltem a neten, de nagyon nem akadtam használható válaszra. Nem linket kérnék, hanem normális választ.


Szóval az a helyzet, hogy van egy php függvény, ami fut. De én a futása közben szeretnék egy JS függvényt meghívni.


Ha nem lehetséges, akkor csak egy alert figyelmeztető üzenetet szeretnék kiirni legalább


Kösz ha segítessz


2020. jan. 10. 03:24
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

echo "<script>alert()</script>"


Amúgy a PHP szerver oldali kód. Lefutás után küld választ a böngészőnek, ahol a JS fog futni. Tehát PHP-ból csak úgy tudsz kihívni JS-re, ha adatot adsz át.


Ezt teheted HTML valamely Template rendszerével (Twig, Blade, ...)

De, hogy JS-t hívsz és folytatod a PHP-t arra nincs mód egy processzus alatt.


Egyáltalán mi az a probléma, amire ezt szeretnéd használni? Mert biztos van jobb és működő képes megvalósítás.

2020. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nem érted a kliens-szerver működését.

A PHP szerver oldali nyelv. Amikor az oldalt meghívod, akkor a PHP dolgozik és mikor lefutott, az eredményt megkapja a böngésző. A JavaScript kliens oldali nyelv. Amikor a böngésző megkapta az oldalt, akkor fut, a böngészőben.

Olyan tehát nincs, hogy "PHP-ből hívsz JavaScriptet".

Olyan van, hogy JavaScript-ből egy AJAX hívással meghívsz egy PHP oldalt és amíg megjön a válasz, addig kiteszel pl egy homokórát.


Mi lenne a cél?

2020. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Adtam zöld pipát.


Azt szeretném elérni, hogy:


Van egy php függvény, ami lefut. Ezzel nem tudunk mit cisnálni, kell és kész.

Viszont, azt szeretném, hogy ez a függvény ÁLLJON MEG, mielőtt lefut.

Valójában egy ellenőrzőt szeretnék még beépíteni a függvénybe, egyfajta figyelmeztetést, és csak utánna lefuttatni a függvényt. NEm kell nagy script, csak álljon meg egy kis időre, amig beavatkozhatok.



(ui: ez egy törlő függvény, és manuálisan kimenteném az adatokat, mielőtt töröl, ha úgy adódna)

2020. jan. 12. 02:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez semmit megállítani. Két megoldás van:

1. A törlés előtt csinálsz egy backup-ot valahova, utána mehet a törlés

2. Soft delete-et csinálsz, azaz nem törlöd a sort az adatbázisból ténylegesen, csak beraksz egy "deleted_at" mezőt, így bármikor visszaállítható.

2020. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szóval olyasmit szeretnél, hogy pl: mail küldéskor írja ki, hogy "levél küldés folyamatban, visszavonáshoz nyomja meg a..gombot (10mp van hátra)" ?
2020. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, egy megállítót. Gondoltam a backupra, de manuálisan szeretném megoldani azt, a cél a függvény megállítása lenne, amig azt nem mondom, hogy futhatsz megint.
2020. jan. 13. 15:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz az egészen? Ha megállítasz egy php függvényt, akkor ameddig áll az addig a böngésző teker és vár a szerver válaszára. Nem fog a böngészőben addig megjelenni semmi, ami a PHP nem végez. Neked a célod az, hogy a PHP várjon egy dolgot realtime, mikor a PHP egy request-response téma, ahogy általában a Webes témák mindegyike (most ne térjünk ki a WebSocketre és társaira).

Nem eseményvezérelt dologról van szó, mint mondjuk egy böngésző click eseménye, ami valójában háttérben szintúgy egy request-response zajlik le, ha küld valamit valamilyen módon a szerver felé. Ha itt állítod le a jQuery, Axios vagy bármi async hívás kezelő csak annyit fog mondani, hogy: bocs ez timeout.


Tehát az elképzelésed, nem működőképes így egy-az-egyben. A megoldást már vázolták fentebb.

2020. jan. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha csak úgy csinálna, hogy figyelem, x mp-után lefut a függvény, ha nem nyom le semmit erre szerintem a timer-es dolgok jók js-ben


pl:

[link]

És akkor, ha nincs lenyomva semmi, meg lehet hívni ajaxosan a php-t.


?

2020. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!