Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet megoldani egy...

Hogyan lehet megoldani egy weboldalról letölthető dokumentum (. pdf. , . Jpeg) esetében, hogy a weboldalon nagy felbontásban látszó dokumentum csak lényegesen gyengébb minőségben kerüljön letöltésre?

Figyelt kérdés

A .pdf dokumentumok is lényegében sok képet és kevés szöveget tartalmaznak.

Szeretném megnehezíteni, hogy az anyagokat eltulajdonítsák és saját célra használják. (Nagyon sok munka van bennük és a képanyagok nagyon egyediek.)


- Gondolkodtam képek egyenkénti vízjelezésén is, de ez csak akkor lenne hatásos, ha éppen a megmutatni kívánt képrészeken helyezném el. Ezzel viszont éppen azt a részt tenném láthatatlanná, ami miatt maga a kép készült.


- Valószínűleg bárhogyan is próbálkozom, aki akarja az a "PrintScreen" funkcióval úgyis letudja venni a weboldalról a képet. Vélhetően olyan minőségben, ahogyan én elkészítettem.

Ez ellen esetleg lehet valamit tenni fizikailag. (Képszerkesztési, programozási megoldások, bármi.)


El lehet helyezni a weboldal programjában olyan kódot, ami megakadályozza, hogy a user használni tudja a saját gépén a "PrintSreen" funkciót?



#képlopás gátlás #PrintScreen blokkolása #képlopó programok blokkolása #képminőség rontása letöltéskor
2020. jan. 15. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez ellen nincs hatásos védelem, mivel a tartalom mindenképpen le kell töltődjön az ember gépére, különben a böngésző mit jelenít meg...

Legfelljebb nehezíteni lehet, hogy szakértőbbek tudják csak leszedni, de a képernyőkép ellen nincs védelem, az az illető saját gépén fut, azt hogy akadályoznád meg?

2020. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valóban nehéz ellene védekezni.

Vagy fel sem teszed, de nyilvánvalóan ez most nem játszik, vagy valahogyan megpróbálod levédeni, mondjuk a letöltést jelszóval védeni

2020. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyan létezik, hogy feltöltöd egy helyre és akkor kereső módjára átvizsgálja a netet, ha megtalálja a képet, akkor szól. De igazából ennek az a baja, hogy a jogi útra terelés szintén pénzbe és időbe kerül stb..
2020. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szerzői jog védi a művet. Ha ellopják, bepereled az illetőt, ez az egyetlen dolog amit tehetsz. Ha közzéteszed, akkor szerintem ne rontsd le a minőségét, mert akkor az olvasó számára az igénytelenséget fogja sugározni. Esetleg csinálhatod azt, hogy a dokumentum csak első x oldalát teszed közzé, a többi részét (amiben a képek is vannak) csak fizetés után érheti el, de ez macerás.
2020. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!