Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP webprogramozás segítséget...

PHP webprogramozás segítséget szeretnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni PHP ügyben

Programtervezőnek tanulok, de sajnos a járványhelyzet miatt távoktatásunk van és hát nem az igazi. A beadandómból már csak egy dolog hiányzik.

Adott egy dinamikus oldal, hogyan tudom azt megcsinálni hogy egy adott link csak bizonyos felhasználónál látszódjon. Eddig szépen eljutottam, de most itt elakadtam.


Köszi a segítséget előre is!


2020. ápr. 7. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Bejelentkezteted a felhasználót (egy űrlapon keresztül bekéred a felhasználónevét és jelszavát. Ha ezek - a jelszó esetében a sózott ellenőrzőösszeget vesszük alapul, nem tároljuk a jelszót az adatbázisban! - egyeznek az adatbázisban levővel, akkor beengedjük) és létrehozunk neki egy egyedi munkamenetet (session), mely alapján a felhasználó azonosítható a szerveren.

2. A linket tartalmazni kívánó oldalon, leellenőrzöd a munkamenetben szereplő felhasználót. Ha az megfelel a követelményeknek, akkor megmutatod a linket.

2020. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent a bizonyos felhasznalo?
2020. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Adatbázisban készítesz egy táblát, ami a link és a felhasználó kapcsolat társul.

Illetve érdemes vissza is ellenőrizni, hogy ha a felhasználó felkeres egy linket, ami a te oldaladon belül mutat, akkor vissza nézni, hogy van -e joga megtekintenie, ha nincs 403 -as hiba lap.

2020. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló


az 1. pont megvan, a másodikra kérhetek egy kis segítséget ezt nem tudom hogyan kellene megcsinálnom.

2020. ápr. 7. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

if($bejelentkezve){

echo('<a href="http://oldal.hu/">LINK</a>');

} else {

echo("nem vagy jogosult a tartalom elérésére! Jelentkezz be");

}

2020. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm!
2020. ápr. 7. 15:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel beadandó, ezért csinálhatod favágó módszerrel is:


Fixen meghatározol egy felhasználónév/jelszó párost, amit ha beír a felhasználó a login formba, akkor kap egy "bejelentkezve" cookie-t. Ha ez a cookie létezik, akkor számára megjelenik az adott link, ami gondolom egy menüpont vagy hasonló.


Ha ez nem felel meg a követelményeknek, akkor fentebb írt valaki adatbázist is, az sokkal szebb és valósabb megoldás, csak több vele a munka. :) Feltéve, hogy a tárgy előkövetelménye volt az adatbáziskezelés, mert ugye anélkül nem várhatják el, hogy adatbázist programozz...

2020. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ez a téma engem is érdekelne.

Kedves 5-ös válaszadó!


az if után feltételnek mit kell írnom?

nagyjából egy példán keresztül tudnád szemléltetni?

Köszönöm!

2020. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem az #5-ös vagyok, de pl. egy menüpont esetén így nézne ki a cookie-s megoldás:


<ul>


[...]


if(!isset($_COOKIE['bejelentkezve']))

{

echo "<li><a href='profile.php'>Profil</a></li>";

}


[...]


</ul>


Kijelentkeztetéskor szimplán törlöd a "bejelentkezve" cookie-t. De meg lehet oldani úgy is, hogy mondjuk true vagy false értéket adsz a cookie-nek és nem csak azt vizsgálod, hogy létezik-e, hanem hogy az értéke true-e.

2020. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!