Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha egy integrált fejlesztői...

Ha egy integrált fejlesztői környezetben (IDE) készített dinamikus weboldalt szeretnék feltenni egy tárhelyre, hogy publikus legyen, az hogyan működik? Többi lent!

Figyelt kérdés
Netbeans-ben csináltam egy dinamikus web projektet (java) és egy csomó függőséget is be kellett állítani magában a netbeansben hogy fusson minden localhoston (adatbázis, szerver). Kérdésem az lenne, hogy ha ezt publikálni akarom egy tárhelyen (domain-em már van) akkor csak simán fel kell tölteni a megfelelő mappába és annyi? Vagy milyen fájlokat kell feltenni? Mert ahogy localhoston futtatom biztos keletkezett egy csomó felesleges netbeans project és build fájl.
2020. ápr. 15. 03:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a deploy-olás erre a megfelelő szakszó, amire én kíváncsi vagyok.
2020. ápr. 15. 03:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Először is kell egy olyan tárhely, ami támogatja a javat. A másik lehetőség, hogy VPS-t veszel.
2020. ápr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenféle piszkálás nélkül: előbb legyél tisztában a webes dolgok működésével! És kicsit hátrébbról kezdd szerintem, ne egyből a Java-s dinamikus cuccokkal. Meg magában a Javaban sem ártana, ha kicsit jobban letisztulnának a dolgok. Oké, hogy Netbeansben tök jól össze lehet kattintgatni mindent, de pont azt nem fogja átlátni az ember, hogy mihez, és hogyan férhet így hozzá.

Tárhelyet meg nem fogsz találni, ami szerver oldalon Javat fog futtatni. Vagy legalábbis nagyon-nagyon nehezen. A többség jó, ha PHP-t képes futtatni, esetleg ASP-t, bár ez is már ritkaság. Ha komolyan gondolod, inkább bérelj egy VPS-t! Havi 4-5 euróért már lehet alapszintű Linuxos VPS-eket kapni (a Windows ennek a többszörösébe kerül), ezt oedig te úgy állítod be, ahogy neked tetszik. ;)

Ja, és: telepíts fel a gépedre egy webszervert! És azon próbáld meg először futtatni! Így látni fogod, hogy mi okozhat hibát, miket kell beállítani, stb.

2020. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!