Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért jelennek meg a txt....

Uhuka65 kérdése:

Miért jelennek meg a txt. Fájlban cirill karakteres betűk? Hogyan lehetne őket eltüntenti?

Figyelt kérdés

Informatika érettségi feleadatokat oldok meg. Itt találkoztam a következő problémával. A weboldalszerkesztéshez letöltöttem a forrsáfájlokat. A txt. fájlban cirill betűs karakterek is megjelennek. A kódolást UTF-8-asra állítottam. A számítógépen orosz, cirill betűs szövegeket is írok. A Microsoft Keyboard Layout-tal átírtam a karakterkészletet, így könnyebb a munka.

Megpróbáltam változtatni a nyelvi beállításokon, így sem megy. A gép újraindítása után is bennemarad a fájlban a nem kívánt karakter.



2020. ápr. 16. 17:46
 1/1 A kérdező kommentje:

Igen, közben megtaláltam a megoldást. A Wordben megnyitom az ASCII kódolással a txt.fájlt, beolvasom, majd elmentem txt. formátumba, Unicode (UTF-8) Megnyitom újra, megint elmentem mentés másként, mert ha ezt nem tenném akkor benne maradna ez az UTF-8 és BOM. Ezt meg én nem akarom.


Tud valaki ennél elegánsabb megoldást? Mert azt nem értem, mitől ilyen bonyolult, és mit miért csinálok.

2020. ápr. 16. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!