Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Html-ben hogy lehet le gördülő...

Html-ben hogy lehet le gördülő menüt létrehozni?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne mert szorít az idő!

#weboldal #weblap #vizsga #HTML #webfejlesztès
2020. ápr. 20. 22:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy videó ami lehetőleg magyar az jó lenne vagy ha valaki el magyarázná lehetőleg notepad++ megoldás kellene
2020. ápr. 20. 22:05
 2/12 anonim ***** válasza:

Legördülőre gondolsz?

Azt kizárólag csak HTML-ben nem igazán lehet megcsinálni - kell mellé némi CSS - esetleg Javascript is.


Pár példa:

* [link]

* [link]

* [link]

2020. ápr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a nagy helyzet hogy egy hónap múlva vizsgam és most látok elosszor ilyet hogy weblap szerkesztés szóval a javaba ha nem muszaly nem mennék bele a CSS esetleg meg a html mert azt már elkezdtem
2020. ápr. 20. 23:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Milyen vizsga?

Érettségi?

Ott nem várnak el legördülő menü megalkotásához szükséges kliensoldali kódolási tudást.


Webfejlesztő OKJ? Egyetem? Ott meg elvárás mind a CSS, mind a Javascript (nem Java, az más) ismerete - ott már látnod kellett volna ilyesmiket.

2020. ápr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendszergazda de mivel én számítógép szerelő vagyok csak van egy érettségim egy 4 tantárgyas így iskolai keretek között nem adódott alkalmam tanulni mivel nem a mostani osztálytársaimmal jártam egy osztalyba
2020. ápr. 20. 23:57
 6/12 anonim ***** válasza:

És ugye ma tudtad meg, hogy miből fogsz vizsgázni.

Életszerű.

Főleg, hogy a HTML már jó ideje középiskolai tananyag, szóval ha azt állítod, hogy most látsz előszür HTML-t, azzal csak azt mondod, hogy az érettségire, meg úgy ánblokk a közismereti informatikára is nagy ívben tojtál rá. Vagy a tanár és az iskola hozzáállása volt kritikán aluli. Középszintű (közismereti) informatika érettségin 4 téma van: szövegszerkesztés, táblázatkezelés, adatbáziskezelés, illetve webszerkesztés VAGY prezentációkészítés, némi grafikával kiegészítve. Lehet, hogy konkrétan neked nem volt HTML az érettségin, de készülnötök kellett volna rá, mert előre nem lehet tudni, hogy HTML vagy prezentáció lesz-e.

De mindegy, nem az én dolgom.

HTML-ben NINCS ilyen. Méh a legújabb, 5-ös verzióban sem. A HTML nem támogatja a menük létrehozását, vagy a szöveg függőleges irányú elmozdítását, ami ugye a menük egymás mellé helyezéséhez kéne. Emellett az egér-és billentyűzeteseményeket sem támogatja. Ha nagyon leleményes vagy, akkor táblázattal tudsz menüszerű dolgot létrehozni, de legördülőt akkor sem.

De nehezen hinném, hogy ilyen lenne vizsgán úgy, hogy elvileg nem is tanultátok. (Bár ha a vizsga, illetve szak pontos megnevezését leírnád, utánna lehetne nézni az előző évek feladatsorainak.) Valószínű, hogy egy középszintű érettségihez hasonló webszerkesztés lesz, abban pedig nincsenek legördülő menük, bár kétségtelen, egyre több olyan részfeladatot adnak, amit CSS nélkül kifejezetten macerás megcsinálni. (De nem lehetetlen.)


Az meg, hogy "nem mennél bele, mert a HTML-t már elkezdted"... nos, a két technika nem egymás alternatívája, hanem a CSS a HTML kiegészítése. Igazából messze nem olyan horrorisztikus, mint amilyennek sokan szeretik leírni. Arról szól, hogy a HTML-lel ellentétben, ahol - főleg a régebbi verzióban - inkább a szövegrészek szerepe szerint formázták a dokumentumot, és a kinézete nem volt mindig 100%-ban meghatározható (pl. az EM vagy STRONG elem, ami igaz, hogy már elavult, de nem definiálták, hogy konkrétan hogyan kell kinézni, csak azt, hogy mi a szerepe), a CSS-ben pixelpontosan minden elemnek minden tulajdonságát aprólékosan be lehet állítani. Nagyon pöpec tud ám lenni. :) De hogy használni tudd, ahhoz a HTML-t ismerni kell, hiszen ez annak egy kiegészítése. És mint írtam, egyáltalán nem atomfizika használni. Jó, egy legördülő menühöz itt is kell némi fantázia és gyakorlat, de tényleg nem durva dologról van szó.

2020. ápr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
NEM ÉRETTSÉGIRE KESZULOK HANEM OKJ VIZSGÁRA ES NINCS ÉRETTSEGIM INFOBOL CSAK MATEKBOL MAGYARBOL TORIBOL ES ANGOLBÓL!!!!
2020. ápr. 21. 06:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Véletlenül bekapcsolva maradt a Caps Lock.
2020. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindenesetre ha nagyon gyorsan kell egy fapados megoldás:



[link]


Mert miért ne. :)

2020. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt hogy tanuljam be xdd vizsgára
2020. ápr. 21. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!