Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehetne azt megoldani...

Hogy lehetne azt megoldani hogy jobban nézzen ki a footer?

Figyelt kérdés
[link] nem akarom hogy tul magas legyen de azt akarom hogy minden ki férjen és ne legyen tul kicsi a betü ezt hogy lehet megoldani [link]

2020. jún. 6. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Esetleg mondjuk a contact form-ot betehetnéd a main body-ba, úgy a footer-t jóval kisebbre állíthatod, a betűméret meg maradhat.

A contact form így amúgy is túl kicsi, szinte elveszik. A weboldal tetejére tehetnél egy navigációs sávot, pár opcióval benne és amikor az egyiket kiválasztják, az oldal oda gördül, amilyen szekcióra éppen rányomtál. Így sokkal használhatóbb lenne HCI szempontból is.

A footer-be nem tudom miért szükséges címet írni, hisz ott egy "About us" szöveg. Arra rákattintva úgyis gondolom egy új oldal nyílik meg, oda le tudod írni a címet is. Legalábbis én nem látom értelmét a footer-be ezeket az infókat feltüntetni.

Vagy ha mégis ragaszkodsz ezek feltüntetéséhez, akkor már fat footer-t kell használj, de az így eleve offos, mert fixed-re van állítva és kitakarna mindent.

Bár a html-ben fel van tüntetve Facebook, Twitter, YT és Insta, azokat nem nagyon látom hol vannak elhelyezve.. Na azoknak az ikonjait szerintem érdemes lenne a footer-ben elhelyezni.

Arra figyelj, hogy responsive legyen a weboldal, főleg a footer-nél, mert 4-5 oszlopban is elkezdtél elhelyezgetni dolgokat.

Ajánlanám, hogy oszd fel őket div-ekre, és egy megadott pixelnél rakja mindegyik div-et egymás alá.

Még valami apróság ezek utánra. Miután megnyitom a menüt, jó lenne egy X gomb amivel be is tudom csukni. Nem tudom mennyire jó ötlet ázlátszóra tenni a hátterét, mivel így eléggé bezavar a header is, meg alig is látni.. Vedd kicsit sötétebbre.

Ja meg ha egyszer életre is kelted ezt a weboldalt, akkor azt a rusnya hátteret is változtasd meg valami normális színre :)


Talán ez a pár dolog adott némi löketet. Belenyúlni nem nagyon akartam a kódba, mert akkor már inkább nulláról kezdeném az egészet.

2020. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sárga a háttér ahogy látod a képen is
2020. jún. 6. 21:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Holnap csinálok egy bootstrap weboldalt de ha bootstrapet csinálok az menyireszben saját? Vagy az teljesen copy vagy az hogy működik mitol bootstrap?
2020. jún. 6. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!