Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van itt PHP szaki? De profi!El...

Van itt PHP szaki? De profi!Elég bonyolult a kérdés

Figyelt kérdés

Welcome mindenkinek.


Van egy ilyen kis chat blokk féleség az oldalamon. Az lenne a cél, hogy mikor kiirja a nevet és a dátumot, jelenlen meg egy kis nyíl is, melyre kattintva a felhasználó nevét automatán beírja a szövegdobozba.

Gondoltam rá, hogy amikor a felhazsnáló ír, annak a pillanatában kellene az adatbázisból kieszedni a nevét, majd a nyílat már úgy létrehozni, hogy az ő adatai vannak benne. Remélem érthető


2020. jún. 15. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt inkább Javascripttel oldd meg. Semmiképp ne php-val.
2020. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A felhasználó neve nem jelenik meg a chat ablakban? Anélkül eléggé katyvasz lehet. Ha megjelenik, akkor meg már ott van. A nyilat kiteszed, aminek az onClick paraméterébe beteszel egy JS függvényhívást, pl onClick="addName('$username')" (a $username értelemszerűen az a változó amiben a név van). Aztán megírod JS-ben az eljárást, hogy írja be a felhasználónevet a dobozba.
2020. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel: a szerveroldalt felesleges ezzel terhelni ha a kliensoldalon már megjelent - Javascripttel át kell másolni.


Csináltam egy szimpla példát:

[link]

itt a névre kattintással másolódik át a név a szövegmezőbe.

2020. jún. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A kettes jót írt. De nekem php a fájl. Mindegy még sokat kell tanulnom
2020. jún. 15. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizony, sokat... php fájlba is írhatsz js kódot, bár elegánsabb, ha külön fájlban van.
2020. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!