Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek mennyi a reális...

Szerintetek mennyi a reális ár egy statikus weboldalért?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy 8-16 munkaórát igénybe vevő oldalért.
2020. júl. 10. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Statikus weboldalhoz nem kell nagy tudás, 800-at mondanék óránként, maximum 1000.
2020. júl. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem csináltasd meg az egyessel, aztán számlázd ki 3000/órávalmert nálunk a füvet nem nyírják le 2000 alatt.
2020. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mint fejlesztő kérdezem.


#1-es, hogyha valami igénytelen kinézetű oldalt tervezel, akkor ahhoz tényleg nem. De egy normális, igényre szabott designt (amit egy wordpressel nem lehet össze kattintgatni) lényegesen több idő megcsinálni.


Meg bevágni egy db-t alá egy normális architektúrával nem nagy mutatvány, szóval ilyen alapon fullstack fejlesztőként is dolgozhatnál 800 ft / óra áron.


Vállalkozóként mennyiért készítenétek statikus oldalt?

2020. júl. 10. 21:00
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező: te nem mondtad, milyen képesítésed van, mit tudsz, és mit nyújtasz.

Statikus oldal alatt én így alapból egy összekattintgatós mutatványra gondoltam. Ha rendes oldal lesz, és SEO meg minden, akkor 1500-2000. De egyrészt nem tudom, mit kapkodsz össze 8 óra alatt, ami tényleg minőség, másrészt egy statikus oldalért azért nem szokás elkérni 10ezret óránként.


"(amit egy wordpressel nem lehet össze kattintgatni) lényegesen több idő megcsinálni.": ez nem mond ellent a 8 órás munkádnak? Ezért is tételeztem fel. Amúgy meg ha nem tetszik a válaszom, nem muszáj ilyen oldalon kérdezni árakat... Én is fejlesztő vagyok, és eszembe nem jutna "a galaxis leghitványabb söpredékének gyűjtőhelyén" (star wars idézet) kérni ötletet erre.

2020. júl. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Az ilyen szakmában nem a munkaóráért fizetnek, hanem a tudásért. Van pistike fejlesztő aki hobbiból fejleszt és neki 1 hét megcsinálni valamit és elkér érte 50 ezer forintot, mert úgy jön ki az órabér. Van Józsi aki profi fejlesztő, mondjuk a Googlnél dolgozik és Mesterséges Intelligenciával foglalkozik, de szabadúszoként csinál 1-1 feladatot. Kap valamit amit le kell programozni, amit ugyebár pistike 1 hét alatt csinál meg... Józsinak ez 1 óra. Akkor Józsi csak 1 óráért fizessen? Szóval órabért nem lehet belőni.....


Igazából egy ilyen statikus oldalt megcsinálni amit mondassz nem hosszú idő.. Pár óra alatt megvan még igényesen is. Én olyan 15-20 ezret mondanék árba.

2020. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Én olyan 15-20 ezret mondanék árba." Persze nem óradíjba, hanem cakkumpakk.. :). (Persze attól függ hány lapból áll, és képszerkesztés is kell-e....stb). Ha csak HTML/CSS-el össze kell dobálnod azért nem igen tudsz sokat elkérni.
2020. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Az ilyen szakmában nem a munkaóráért fizetnek, hanem a tudásért."

Sajnos nagyon sokan még nem jutottak el arra a szintre, hogy ezt megértsék. "Miért fizetnék ki ötezer forintot, amikor neked ez negyed órás munka volt?" Mondjuk talán azért, mert a negyed óra mögött ott van 7 év szakirányú tanulás, meg 10 év tapasztalat. Vagy mondjuk azért, mert talán azt is nézzük, hogy ez neked mennyit ért meg? Megért ötezret, hogy használhasd az adott gépet/hardvert/szoftvert/szolgáltatást? Ha igen, akkor nem tök mindegy, hogy a munka 5 percig, fél óráig, vagy 10 óráig tartott?

Nehét szabadulni attól a több évtizedes (évszázados?) órabéres berögződéstől, miszerint a munka egyetlen ismérve az, hogy mennyi időt töltünk vele.

Egyébként egy statikus weboldalért a designt nem beleszámítva nullához konvergál az, amit reálisan el lehet érte kérni. Oké, max. 5 ezret. Amiért felnyomhatod jócskán az árat, az a design, de így sem reális 20-30 ezernél többet elkérni érte.

2020. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, sok embernek nehéz szabadulnia ettől. Erre lehet nekik példát hozni, hogyha elmegy magánorvoshoz, a vizsgálatot néha 5 perc alatt lezavarja és elkér 15 ezret. :)
2020. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha egy sima ingyenes sablonba kell bedobálni a contentet akkor 25, ha vannak egyedi igények sablonátalakítás 35-40, teljesen egyedi sablon akkor 50-60.
2020. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16%

Statikus oldalért nem kérek pénzt, azt demóra szoktam bemutatni.

Ha elfogadja, utána elkészítem tartalom kezelővel...


Amúgy bruttó 5-6 ezer / órával számolj.

Becsült idő menyiséggel ez bruttó 100 ezer körül lesz.

Ha alkalmazott vagy, akkor ennek a felét kapod meg.

2020. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!