Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Megoldható egy elem automatiku...

Megoldható egy elem automatikus másolása minden html fájlba?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van pl. egy logo, amit minden html fájlon ugyanott szeretnék megjeleníteni.

Meg lehet ezt úgy oldani, hogy ne kelljen minden fájlba bemásolni a logo divet?


2020. júl. 26. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak HTML-lel nem lehet megoldani, minimum Javascript kell hozzá, de lehet szerveroldali megoldás is.
2020. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. júl. 26. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:
előttem szólónak igaza van, tisztán HTML ezt nem tudja. Minimum Javascript vagy templating engine kell hozzá. Amit te szeretnél, az egy fragment beillesztése minden oldalra. Ha a template változik, változik vele a rá hivatkozó oldalak is.
2020. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2020. júl. 26. 12:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem egyszer volt már, hogy a buildet kellett mutatni a megrendelőnek, én

apache+php környezetben engedélyezni szoktam htaccess-ben, hogy lefusson a php parser a html fileokon is:

AddType application/x-httpd-php .html


Ezután lehet külön rakni az ismétlődő elemeket, pl kiszedni a headert, meg a footert külön fileba, helyükre meg include.


Ennyi valószínűleg elég is, ha meg szükség van kicsit komplexebb dolgokra, pl bizonyos oldalakon más a footer, akkor azt is könnyen meg lehet csinálni.

2020. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze azt is lehet, hogy simán átnevezed a html fileokat php-ra és akkor az első lépést ki lehet hagyni, csak nem valami szép megoldás.
2020. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!