Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Word-el csináltam egy honlapot...

Word-el csináltam egy honlapot, úgy hogy minden menüpontot külön fájlba csináltam. Hogy kell belinkelni a menüpontokat?

Figyelt kérdés
Azt már megtudtam csinálni, hogy a kezdőlapról mindegyik menüpontot megnyitja, de ha onnan akarok új menüpontra kattintani elötte vissza kell lépni a kezdőoldalra. Ha mindegyik menüpontot úgy belinkelem úgy ahogy a kezdőlapot akkor jó lesz?
2008. nov. 29. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted? "de ha onnan akarok új menüpontra kattintani elötte vissza kell lépni a kezdőoldalra."
2008. nov. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy hogy csak így tudok másik menüpontr kattintani:

Kezdőlap-> x menüpont -> vissza a kezdőlapra -> y menüpont

2008. nov. 29. 11:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg hogy a menüpontban van e ékezetes betű. Ha van szedd ki. Ha a gépeden nézed nem biztos h mindent megnyit.

töltsd fel , nézd meg hátha úgy mennek a menüpontok . Ha a neten nem megy akkor a linkben baj van. (ugyan úgy töltsd föl a weblapot ahogy linkelted.) Ha átnevezted az oldalt akkor a linket is át kell nevezni . Ha ezek közül egy se jó akkor sajnálom nem tok új lehetőséget :D

2008. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és még az hogy tölts le valami normális szerkesztőt. de vanak jó microoft office-s progik is . Phublisherben jól lehet szerkesztni weblapot ;)
2008. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előszöris: vigyázz, hogy az url-ekben ékezet és szóköz, egyéb írásjel ne legyen, max a "_" és a "-", tehát az url-ed semmiképp ne így nézzen ki:

<a href="fotók anyuról.html">Fotók anyuról</a> hanem inkább így: <a href="fotok_anyurol.html">Fotók anyuról</a>


Másodszor:

Megírod előre a menüt, pl ez: kezdőlap, bemutatkozás, galéria, kapcsolattartás. Függetlenül az elrendezéstől jó eséllyel ilyesmi lesz a végeredmény:

(A pédában egymás alatt vannak a pontok, középre rendezve)


<p align="center">

<a href="index.html">Kezdőlap</a><br>

<a href="bemutatkozas.html">Bemutatkozás</a><br>

<a href="galeria.html">Galéria</a><br>

<a href="kapcsi.html">Kapcsolattartás</a>

</p>


Ha ezt egyszer elkészíted, akkor nyilván minden helyen ezt szeretnéd használni, így legjobb, ha kimásolod az elkészült menüt (vagyis a fentihez hasonló vagy azzal megegyező forrást) és bemásolod a rendeltetési helyére.

Ha mindent jól csináltál, és a tartalmi lapok egy helyen vannak, akkor működni fog a dolog oda is meg vissza is.

2008. dec. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!