Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Üdv, domain név regisztráció!?

Üdv, domain név regisztráció!?

Figyelt kérdés
A kérdésem, hogy szeretnék egy .hu-s domaint, a gondom, hogy egy olyan domaint választottam, amivel már fut egy konkrét termék és egy .com-os oldal. Az én oldalam nem termék lenne, csupán az oldal domain neve. Használhatom a kiválasztott nevet vagy ezzel le van védve?

2021. jan. 13. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Valószínűleg le van védve, gondolom azt nem árulod el, hogy mi a termék.
2021. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
2021. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy én már a domaint megvettem, az szabad volt, de még nem töltöttem rá semmit. Igazából nem titok:

bioaqua a termék, az oldal pedig akvarisztika témájú lenne

2021. jan. 13. 15:05
 4/14 A kérdező kommentje:
Mármint a bioaqua.com oldal üzemel, ahol ezt a terméket árulják valami arcvíz féleség mindegy is, az én oldalam viszont akvarisztika témájú lenne
2021. jan. 13. 15:06
 5/14 anonim ***** válasza:

Elméletileg regisztrált brand, gyakorlatilag szerintem a kutya nem fog foglalkozni vele, pláne ha nonprofit az oldal.

[link]

Pl ha itt rákeresel kidob egy rakás céget akik használják ezt a kifejezést.

2021. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Illetve ahogy nézem nem lehet valami hatalmas cég a bioaqua.com üzemeltetője (yahoos email cím, meg hasonlók), más tészta lenne, ha pl a cocacola.hu-t foglaltad volna le :) Esetleg az oldal alján feltüntetheted, hogy semmi közöd nincs ehhez a céghez.
2021. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát az nem biztos hogy non-profit lesz az oldal, az sok mindentől függ :)

De mi a különbség, ha cocacola lenne. Ugyan úgy egy termék márka

2021. jan. 13. 15:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak az jóval nagyobb és nagyon hamar szemet szúrt volna, mivel egy böszme nagy cégcsoportról beszélünk ami egy igencsak ismert brandet visz.
2021. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi tévő legyek, jó lenne ezt a domaint használni, esetleg érdemes lenne az oldal üzemeltetőjének írni??
2021. jan. 13. 15:21
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
A trademark az nem csak egy név, hanem név ÉS szolgáltatás/termék. Tehát ha nekik van bioaqua kézkrémük, neked meg bioaqua akvarisztikás oldalad, azoknak semmi közük sincs egymáshoz, így ez nem is trademark infringement. Szerintem használd nyugodtan.
2021. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!