Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy weboldallal járok jobban,...

Egy weboldallal járok jobban, vagy kettővel?

Figyelt kérdés

Arculat és weboldal tervezéssel kezdtem el foglalkozni. Így regisztráltam egy domain nevet, ami inkább a weboldal készítést fedi le. De egyelőre az arculattervezés résszel tartok ott, hogy dolgozzak ügyfeleknek. Így vásároltam egy olyan domain nevet, ami inkább az arculattervezést foglalja magában (persze weboldal készítés is elfér alatta)


Arra gondoltam, hogy akkor az utóbbi megmarad csak arculattervezés szolgáltatásnak, a régebbi pedig lehetne a weboldal készítés majd, ha ott tartok. Mindkét oldalról át lehetne navigálni a másik oldalra. A weboldal készítés kaphatna egy másik designt stb.


De felmerült bennem a kérdés, hogy akár SEO akár az ügyfelek, vagy marketing stb. szempontjából, nem lenne-e jobb, ha a weboldal készítést is beépíteném majd a jelenlegi arculattervezős oldalamba (és utána nem fizetném tovább az elsőre megvett domain nevet)?


Köszönöm, ha írtok pár indokot, hogy melyik verzió miért jobb vagy rosszabb, hasznosabb vagy értelmetlenebb!



2021. márc. 17. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Hát egy domain, ha nem valami spéci tld-hez tartozik, akkor párezer forint évente, remélhetőleg ennyit azért kitermel a vállalkozásod, én megtartanám mindkettőt. És ezek mellett persze beleírnám az arculattervezősbe, hogy meg is csinálod, és a weboldalkészítősbe, hogy meg is tervezed, ha arról van szó. Ha valakinek weblap kell, nem biztos, hogy tudja, hogy azt akár külön tervezni is lehet, úgyhogy csak arra keres, hogy weboldal készítés. Akkor rátalál, hogy weboldal készítés, és látja, hogy meg is tervezed, és megörül, hogy hohó, erre nem is gondolt.


(Bár nem értek az ilyen web dolgokhoz, ezzel együtt mérlegeld a válaszom. :) )

2021. márc. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja persze, nem az a pár ezer Ft/év a lényeg. Én úgy gondoltam, hogy az arculat készítős oldal az pl olyan dolgokat foglal magában, hogy logó, névjegykártya stb. szóval online valamint nyomtatható arculati anyagok (ami persze használható weben is, de nem weboldal készítés)


A weboldalas oldal pedig az ahol konkrét weboldalak készítésről szólna.

Elnézést ha nem teljesen egyértelműen írtam :)


Csak sokan, akik mindkettővel foglalkoznak egy oldalon kínálják mindet, de nálam ez kicsit elkülönül, mert egyelőre csak az araculattal foglalkozom, és a webkészítésnek el tudnék képzelni akár más design-t is, így egy másik oldalt is. De ha esetleg úgy rosszabbul járok, akkor inkább beintegrálom az arculatosba majd ha ott tartok, hogy bátran készítenék másoknak is weboldalt

2021. márc. 17. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Mehet szerintem egybe.
2021. márc. 18. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egybe menjen szerintem is, elég sok munkát és fejfájást megspórolsz.
2021. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még nem csináltál semmit akkor engedd el mindkettőt és találj ki egy olyat ami mindkettőt lefedi. Ezért preferálom a nem téma specifikus domainokat, mert ha ránézel nem mondja meg mi az. Bár a SEO-t picit rontja, és az emberek sem tudják mi az. Kompromisszumot kell kötni.
2021. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!