Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az admin oldalon submitolok...

Az admin oldalon submitolok egy formot és ki akarom íratni a kezdőoldalon frissítés és adatbázis nélkül. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Tehát van az admin.php amiben van egy input mező és egy submit button. Beírok egy üzenetet és azt akarom, hogy a beírt szöveg megjelenjen a kezdőoldalon anélkül, hogy frissítettem volna az oldalt. És nincs adatbázis.


Tudom, hogy Jquery, Ajax-ot kell használni, de nem tudom összerakni.



2021. júl. 7. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az hogy jött, hogy ehhez nem kell adatbázis?
2021. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ezt szeretném megcsinálni. Azt nem mondtam, hogy meg is lehet csinálni.


Az alap ótlet vagy lényeg annyi, hogy van egy 2 oldalból álló site és az egyik oldalról átküldök adatot a másikra és ott kiíratom.

2021. júl. 7. 15:29
 3/16 anonim ***** válasza:

"Tehát van az admin.php amiben van egy input mező és egy submit button. Beírok egy üzenetet és azt akarom, hogy a beírt szöveg megjelenjen a kezdőoldalon"

Feltételezem az admin.php-t csak Te szeretnéd elérni, a kezdőoldalt meg bárki.


"És nincs adatbázis."

Ha nincs is adatbázis, valamilyen szerveroldali tárolási forma kell - legyen az egy szerveren tárolt szimpla szövegfájl ( [link] ), maga a kezdőoldal (amit módosítasz az admin.php-vel), fájlba írt SQLite adatbázis ( [link] / [link] ) - mert az admin.php-ból történő adatbevitel és a kezdőoldal felkeresése más által, más időpontban történik.

2021. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az admin.php csak egy példa oldal volt. Lehet oldal1.php és oldal2.php.


Az input mező értékét szeretném átjuttatni a másik oldalra úgy, hogy ott ne történjen frissítés.


Db-vel megcsináltam. A form menti db-be. A másik oldal pedig setinterval functionbal futtat egy ajax kérést ami pedig egy sql lekérdezést. És mindig kíírja az értéket.

2021. júl. 7. 15:38
 5/16 anonim ***** válasza:

#4: "Az input mező értékét szeretném átjuttatni a másik oldalra úgy, hogy ott ne történjen frissítés."

Igen, hogy ne történjen frissítés, ahhoz mindenképpen Ajax kell (megoldható szimpla "vanilla" Javascript, nem kell hozzá feltétlenül JQuery, egy szimpla XMLHTTPRequest megalkotása nem egy ördöngösség).


Esetleg ha az admin.php-n és a kezdőoldalon egyszerre tartózkodnak. szóba jöhetne a WebSocket:

[link]

már ha a tárhelyen hozhatsz létre egyedi porton szervert.

2021. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell adatbázis.
2021. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy Jquery, Ajax-ot kell használni, de nem tudom összerakni."


Szia!


Itt el tudod olvasni mi hogy működik:


[link]


Először azt kell megértened, hogy áramlik az adat a szerveroldalról a kliens oldalra, és vissza.

2021. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ha nem akarsz sqlite-t se, akkor ott a JSON, kevésbé fájdalmas, mintha txt-ben szórakoznál és még jól olvasható ember által is


[link]


[link]


újratöltés nélkül pedig AJAX-al lehúzod a cuccot

2021. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8 - ehhez még mindig ajax hívás kell, de fingja sincs még a http requestekről. Érted a problémát?
2021. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Lehet mókolgatni a fájlba mentéssel de sok értelmét nem látom, normális oldalnál előbb utóbb szükség lesz egy adatbázisra.
2021. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!