Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok ténylegesen...

Hogyan tudok ténylegesen saját otthoni netemről webszervert készíteni és saját domain-t használni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hogyan tudok ténylegesen saját otthoni netemről webszervert készíteni és saját domain-t használni?

Azt hallotam van rá megoldás és olvastam hogy megéri domaint venni de ha megvettem akkor host is kell és ha én csinálom a szervert akkor már nincs értelme regisztráltatnom.


Tehát kérek minden olyan embert aki tudna nekem ebben segíteni írjon ide!

Köszönöm.


2010. szept. 5. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is kell egy számítógép, ami a nap 24 órájában üzemel. Erre elég kezdetben egy régebbi, viszonylag alacsony fogyasztású gép is. Telepítesz rá egy Linux-ot (pl. Ubuntu), felrakod az apache-ot, mysql-t, php-t, ezeket beállítgatod. Ubuntu.hu-n ezekről van leírás:

[link]

2010. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezen felül kell még egy fix IP cím is ha azt akarod, hogy mindig el tudják érni a géped. Az én véleményem egyébként az, hogy otthonról nem érdemes ilyenbe fogni.
2010. szept. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
semmi kép sem éri meg, sok ember kiszolgálásához nagy sávszéllesség kell, stabil gép valami linux OS-el. Szünetmentességet nem tudod otthoni körülmények között biztosítani.
2010. szept. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Natehát ti még mindíg nem értetek!!!


Megvan a szerver megtanultam a PHP és a MYSQL használatát!

Annyi kell hogy meglegyen pl.elektrotechnika.hu semmi más hogyan értem el? (15mbit/sec netemet és az 1 megabájtnyi anyagot seperc feltöltöm.) FIX IP?? hát a számítógépnek van 1 ami fix-.-".

2010. szept. 6. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Kell egy domain ami arra az IP címre mutat.Ezt vásárolni kell...

Viszont van ingyenes tk domain is:

[link]

2010. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor azt írjad, ne minden hülyeséget össze-vissza.
2010. szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, ha mar megvan a gep, amirol uzemeltetni akarod, akkor "csak" egy domain regisztralasra van szukseged, illetve, hogy a mar meglevo gepet fix ip-vel el lehessen erni.

Mivel a domain regisztracio azt jelenti, hogy a emberileg fogyaszthato cimet neked "atiranyitjak" a gep ip cimere.

(Ez azt is jelenti, hogy azt a gepet fix ipvel kell ellatni)

Ezt uzemeltetheted othonrol is, illetve, szerverhost cegnel is.

Ugyhogy akarhogy is, neked elso korben egy beregisztralt domain kell. (hint: google -> domain regisztráció)

2010. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Minden megvan! Én egyetlen dolgot nem értek! Azt hogy mások miért nem tudják látogatni az oldalamat? Pl.Mit kell beállítanom az Apache-n vagy akármi máson?


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2010. szept. 8. 18:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kuldj egy uzenetet privatba, mert ha mindezek megvannak, akkor valoszinuleg szerver-bealitasi gond van. Eselyes, hogy tudok benne segiteni. :)
2010. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!