Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webfejlesztésnél tényleg nem...

Webfejlesztésnél tényleg nem korszerű már a PHP?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor helyette miket használnak webalapú fejlesztésre, például webáruházakhoz, adatbáziskezeléshez?

2021. dec. 17. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

pl. PHP 4 nem korszerű, PHP 8 viszont igen.

De pl. NodeJS -t is használnak.

2021. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De az, mindig a legújabb verzió. Jó pár nyelvet túl fog élni, ebben biztos vagyok.
2021. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol láttad / hallottad, hogy nem korszerű?

(Azt el tudom képzelni, hogy valaki, aki mondjuk JavaScriptre (ahogy pl #1 is említi: NodeJS -re) van rácuppanva nem kedveli és hasonlók, de ez nem jelenti azt, hogy nem korszerű.)

2021. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Állásinterjún voltam még nyár végén egy cégnél, és ott mondták hogy "A PHP-t már nem igazán használnak". Ezt nem magukra értették hanem úgy általánosságban.
2021. dec. 17. 22:10
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Amerikai szinten bőven csökkent a népszerűsége, amit tart, az a Laravel meg a Wordpress miatt van. Sokkal jobb alternatívák vannak. Itt Magyarországon sajnos nem csökkent a népszerűsége.
2021. dec. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Meglehet, hogy új projektekhez már nem PHP-t használnak (nem néztem utána, én jobbára C-t és Java-t használok), mindazonáltal nem gondolom, hogy a már PHP-val lefejlesztett (és karban is tartandó) webalkalmazásokat újraírnák más nyelveken.
2021. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Startupok, fiatalok szeretnek nyitni a frissen felkapott, "újabb" technológiákra, de ez nem azt jelenti hogy a "régiek" ne lennének korszerűek. Mekkora divat volt 10 éve a jQuery, most meg nem is tudom hogy használják-e komolyabb dolgokhoz, vagy úgy bármihez. Régen a fosbookon is ment, nem tudom hogy a régi dizájnnal kukázták-e azt is, de nem lennék meglepve ha igen. a .net is szerintem inkább a windows miatt megy annyira.
2021. dec. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

php leragadt egy időre az 5

x-nél

így kapott teret más nyelv is, de mióta kijött a 7.0, azóta újra szárnyra kapott


de a nodejs már megmarad, csak ott az az undorító, hogy n+1 framework van minden problémára

2021. dec. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8: és nem elég hogy n+1 van, de sokszor verziókban is nagyon össze akadnak.

Ha nem frissítem nem megy X modul, ha frissítem akkor meg nem megy Y modul, de van egy Z modul is ami nincs az előbbi kettő metszetébe, így kereshetek, vagy írhatok hozzá egy újat. :-D

2021. dec. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Nehéz a bányászok élete.......


De szép az egyenruhájuk! :)

2021. dec. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!