Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weboldal pl blog által pénzt...

Weboldal pl blog által pénzt keresni, hogyan?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudja ezekről, amiket tudni kell, leírná nekem? Az alapokat? Hogy jön ebből be pénz? Milyen honlapot érdemes csinálni?
2022. jan. 6. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha egy webáruházat készítesz, és van forgalmad, azzal lehet pénzt keresni.

Vagy céges weboldallal, bár akkor nem a weboldallal keresel pénzt, hanem megrendeléseket hozhat.

Illetve ha profi vagy weboldal (és webáruház) készítésben, akkor tudsz úgy pénzt keresni, hogy céges weblapokat készítesz.


Ha "magadnak" készítesz nem céges honlapot, akkor nehezebb dolgod van. Ha egy nagyon jó (és látogatott) weboldalt csinálsz, akkor ott hirdetéseket jeleníthetsz meg, vagy akár eladhatsz PR cikkeket, ehhez viszont tényleg nagyon jó honlapot kell összehoznod.


Három féle megoldást alkalmaznak a leggyakrabban a hirdetésre:

1. Google AdSense: kattintások után fizet (ha valaki az oldaladról rákattint egy hirdetésre, azért néhány forintot kapsz). Léteznek más hasonló hirdetés rendszerek is, az AdSense a legnépszerűbb. Viszont itt az üzemeltető is leveszi a részét, tényleg magas látogatottság kell, hogy megérje.

2. Saját hirdető: amikor a hirdetési felületeidet közvetlenül értékesíted egy vagy több cégnek. Ez már szabadáras, annyit kérhetsz érte, amennyit szeretnél, persze a hirdetőnek is meg kell érnie.

3. Ajánlói rendszer: itt nem a hirdetésekért kapsz pénzt, hanem a hozott megrendelések után fizetnek jutalékot. Ha valóban látogatott a weboldalad, ez érheti meg a legjobban, ha sok megrendelést hozol, többet keresel, mintha bérbe adnád a felületet, de egyben ez a legrizikósabb is.

+1 Negyedikként bevehetem, ha a saját vállalkozásodat hirdeted, pl. ha van egy nagyon jó weboldalad, és honlapkészítéssel foglalkozol, akkor nyugodtan reklámozhatod magad is rajta. Lehet pont azért rendelnek tőled céges weboldalt, mert a "rajongód".


Akárhogy is, de látogatók (sok látogató) kell, hogy pénzt keress egy (nem céges) weboldallal.

Ha viszont cégesben gondolkozol (pl. egy webáruház), ahhoz kellenek termékek, meg ott neked kell hirdetned, hogy forgalom is legyen. Ha jó a hirdetésed és a termékeid, meg persze az áraid, akkor lehet minden 10-20 látogatásra jut egy megrendelés, ha kevésbé vagy ügyes, akkor lehet csak 30-50 látogatóból egy vásárol (ezt hívják konverziónak). Általában én ha kinézek egy terméket, rákeresek interneten, képes vagyok 10-20 webáruházat is megnézni, és a végén ott rendelek, ahol a legolcsóbb (és nem csak árösszehasonlító oldalakat nézek, apropó ezeken is pénzért tudsz hirdetni).

2022. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!