Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom lecserélni a...

Hogyan tudom lecserélni a bejegyzéseken belüli hivatkozásokat a WordPressben?

Figyelt kérdés

Rengetegen bejegyzésem van, amelyeken belül vannak hivatkozások, pl. szövegeken, képeken. Ez mind egy partnerprogram miatt van, szóval az összes link ugyanaz, viszont megváltozott a link, új lett. Ha nem cserélem le, akkor nem fognak működni a régiek, így ki kellene cserélni az újakra. Az oldalakon kicseréltem, ahol emlékeztem, hogy van, de a bejegyzéseknél egyenként több órába vagy napba kerülne. Van erre valami plugin? Kb. már az összes ilyen cserélgetős plugint kipróbáltam, de egyik sem cserélte le a bejegyzéseken belüli hivatkozásokat.


Pl. van egy szó a bejegyzésben, legyen az most a "valami", ami hivatkozik a "valami.hu"-ra, rá lehet kattintani a szövegre tehát (meg képek is vannak ugye) és megjelenik a weboldal. Ezeket akarom másra lecserélni az összes bejegyzésben, amelyekben az adott link megtalálható.



2022. márc. 6. 04:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én a WP-t nem használom, így fogalmam sincs, hogy csinált-e valaki ilyen plugint, ellenben biztos vagyok benne, hogy adatbázis szinten egy reguláris kifejezéssel ez megoldható. Persze ehhez tudni kell egy mintát felállítani, hogy pontosan mit és mire akarsz cserélni.
2022. márc. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Better Search Replace plugint keresed: [link]
2022. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt a plugint már próbáltam. Direkt kijelöltem az összes táblát, mégsem találta meg a linkeket...
2022. márc. 6. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg meghaladja a jelenlegi tudásodat. De tessék:


UPDATE `tabla_neve`

SET `oszlop_neve` = replace(`oszlop_neve`, 'valami', 'valami.hu');


/* Nem ismerem a WordPress-t, így a táblák szerkezetét sem. De ha van hozzá kis affinitásod boldogulni fogsz. Biztosan csupán néhány tábla/oszlop tartalmazza a módosítandó karakterláncot. */


Ha nem, töltsd le a felelős táblát és manipuláld pl. Jegyzettömbben...

2022. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vagyis utólag javítanám az előbbi hozzászólásomat. Megtalálja a linkeket, de nem cseréli le. Elvileg több ezret lecserélt, de mégis ott van, és mknden egyes új lefuttatás után ott marad 1 cellában 7 db.


Már az is megfelelne, ha csak le tudnám törölni ezeket a linkeket, de az sem megy... A szöveg, amin a hivatkozás volt minden bejegyzésben, azt eltüntettem a Better Search Replace segítségével, viszont a képet hiába töröltem, a helyén maradt egy üres terület, ami kattintható, tehát ott a hivatkozás.


PHP-ban, html-ben meg CSS-ben kicsit jártas vagyok, az SQL meg táblák kezelés viszont... Megpróbálhatom, úgyis van biztonsági mentésem, bár csak végső esetben, addig is próbálok könnyebb módszereket.

2022. márc. 7. 20:01
 6/7 anonim ***** válasza:

"az összes link ugyanaz, viszont megváltozott a link, új lett"


Próbáld átfogalmazni, hogy érthető legyen.

- Te hivatkoztál a pozitiv.hu honlapra ami negativ.hu névre módosult. Egyébként nem történt változás?

- Másik, pozitiv.hu honlapon az URL /fotok/ része /image/ részre változott?



- Te honlapodon az URL /fotok/ része vagy domain neved változott?

...

Dobnál 1 konkrét URL címet, amire rálehet nézni? /* a webkiszolgáló milyensége is érdekelne */

Esetleg URL redirect/rewrite is segített volna... Az lett volna a leggyorsabb megoldás.



Ha nem.

Van hozzáférésed adatbázishoz?

Le tudod tölteni az adatbázist?

Jegyzettömbben tudsz cserélni karakterláncot?

Eltudod menteni a módosított állományt UTF-8 kódolással új néven??


Akkor már csupán vissza kellene tölteni...

És kész is van...

2022. márc. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A weboldalon belül, bejegyzésekben vannak ezek a külső hivatkozások, pl. a képre lehet kattintani és megnyitja. Ezeket akartam egy újra lecserélni, mert változott az affiliate link. De már nem akarom cserélni, inkább törölni szeretném, mert csak a gond van vele és nem ér annyit. Közben rájöttem, hogy 3 különböző változata van ennek a linknek, még évekkel ezelőtt régebbről volt másik 2 is...


Nem küldöm itt, ne az legyen, hogy reklám...

2022. márc. 7. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!