Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webáruház kosár megoldása...

Webáruház kosár megoldása adatbázis segítségével mennyire jó?

Figyelt kérdés
Nem túl proli megoldás ez, hogy a webáruház kosártartalmát egy adatbázis kezeli? Ez könnyebb megoldás mint session de mennyire elfogadott progamozói szemmel?

2022. ápr. 4. 16:05
1 2
 1/11 Argloss ***** válasza:
51%

Ha bejelentkezve elkezdek vásárolni és egy másik eszközön belépve nem tudom folytatni, akkor morcos leszek és azt fogom gondolni, hogy fapados a webshop.

Az adatbázis miért is könnyebb megoldás!?

2022. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Melyik a legkönnyebb megoldás?
2022. ápr. 4. 22:04
 3/11 Argloss ***** válasza:
Nincsen kosár, egyesével kell vásárolni. :D
2022. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#1 A kosár tartalmát egy táblába helyezi el, a vásárlókhoz tartozó termékeket meg a vásárló egyedi azonosítójával azonosítsa. Mivel adatbázisban vannak elhelyezve a termékek, így kijelentkezés majd újboli bejelentkezés illetve más eszközről történő bejelentkezés után is a kosárban marad a termék.
2022. ápr. 5. 08:49
 5/11 Argloss ***** válasza:

Akkor ezt most olvasd össze a leírásoddal és fuss neki újra a kérdésnek. :)

Tudod mi a session? Mi az adatbázis?

2022. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hehe #1 milyen szinten amatőr

okoska, ha csak fronton tárolod a kosarat, akkor bizony egy másik eszközön belépve nem fogod látni mi van a kosárban. tudod erre való a backend, vagyis az adatbázis

2022. ápr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kérdező, azt tarsd szem előtt, hogy a front mindig manipulalható, ahogy a hívások is. a kényes dolgokat mindig a backend végezze, pl mennyit kell fizetni, és validáltasd is le vele amit a front küld.
2022. ápr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a session se igazán alkalmas ha azt akarod hogy más eszközön, két nap múlva belépve is megmaradjon mit raktál a kosárba

és igen, elég tárolni a user, cikkszám, darabot

2022. ápr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a WordPress nek van elég jó webshopja
2022. ápr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Argloss ***** válasza:
08:58 - Nem vagyok benne biztos, hogy sikerült szövegkörnyezethez kapcsolnod a válaszomat. A kérdező azt írta, hogy a munkamenet a királyság, az adatbázis meg gáz megoldás. Erre írtam, hogy kiábrándító, ha más eszközön nem tudom folytatni a vásárlásomat. Ebből le kellene vonni a következtetést, hogy célszerű adatbázist is használni.
2022. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!