Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webfejlesztés területén hogy...

Webfejlesztés területén hogy célszerű elindulni, hogy jövedelmező tudást szerezzek?

Figyelt kérdés
Pár napja indult ez az államilag támogatott képzés, Újratervezés 3.0 névvel. Fő cél a webfejlesztés, html, css, java. A kérdésem az lenne, ennek elvégzése után merre lenne érdemes elindulni, ha ezen a területen szeretnék dolgozni? Egyáltalán van rá lehetőség felsőfokú végzettség nelkül?
2022. máj. 14. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Van rá lehetőség, csak az ilyen képzések általában szrok, nemcsak kevesek, hanem általában elavultak, meg gyakran rossz a tematika is, meg sok helyen azt tanítják meg, hogy hogyan lehet szr kódot írni és gányolni és béna megoldásokat használni. Viszont arra jó, hogy adjon egy kis képet, egy kis lendületet és közben is, az után meg főleg tudhatsz továbblépni, továbbképezni magadat.


Egyik legnagyobb gond szokott lenni, hogy alapok, programozáselmélet és sok más hiányzik ilyen képzéseknél, ami megadna olyan keretet, amire lehet igazán építeni is.


Mert arról szólnak, hogy valamit valahogy képes vagy csinálni, ami valahogyan működik, de hogy hogyan (vagy jól-e, vagy a kód szép-e stb), az más kérdés, vagy hogyha bármi más módon oldanál meg valamit.


És nem akkor leszel webfejlesztő igazán, ha tudsz csinálni pár weboldalt, azt youtube videókból összetákol valaki pár óra alatt (de az olyan is lesz...)


Tanulni kell sokat, gyakorolni, képezni magadat, tudni mit hogy tudsz magadtól tanulni, minek-hol utna nézni, vagy ha azt látod, hogy egy könyvön sok éves a dátum, akkor megfordulhat a fejedben, hogy elavultak benne dolgok...

2022. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pelenkásfiú ***** válasza:
63%

Egyetértek az elsővel, hogy valószínűleg elavult lenne az a képzés.


[link]

Ezen végigmész, sokkal többet megtanulsz!!

Sőt, mindent ahhoz, hogy elindulj és utána pedig úgyis végtelen folyamat a tanulás.

2022. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Jaa, az kimaradt, hogy angol nem tudom mennyire megy neked, de alap. És tanuld azt is!

(1. válaszoló vagyok vagyok)

2022. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Első tippem az, hogy tudj különbséget tenni a java és a javascript között.
2022. máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, az angol megy alap szinten és valóban, most megnéztem javascript, amiről szó lesz a későbbiekben :)


Nem tudom mennyire számít, vagy publikus, de a training360.com-on keresztül zajlanak a képzések, egy kevés rálátásom van ilyen képzésekre, eddig én nagyon színvonalasnak és összeszedettnek érzem.

2022. máj. 14. 12:35
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Ha ezen a területen szeretnél dolgozni, és cégnél, akkor ehhez jó szaktudás szükséges. Az oka, hogy cégek profi programozókat és/vagy dizájnereket keresnek, magasabb szakismeretet várnak el. Viszont mindent meg lehet tanulni, csak idő és szorgalom kérdése, így ez kizárólag rajtad áll vagy bukik. Egyébként ha jó szakember vagy, nem ritka a 5000 Ft feletti órabér sem!


Kisebb tudással szabadúszóként tudsz elhelyezkedni. Ha tetszetős és szép weboldalakat tudsz készíteni, akkor van esélyed megrendeléseket szerezni. Az elején nehezebben, de ha jól dolgozol, később tovább ajánlanak, így ha megismernek, utána lesz munkád.


A harmadik lehetőség, hogy elkészíted a saját pénztermelő weboldaladat. Mondjuk ez mind közül a legnehezebb, mivel kell egy jó ötlet hozzá, amit utána meg is kell tudni valósítani. Ez több év lesz minimum, mire felfut annyira. Sokan mondják, hogy egy látogatott weboldalnál jó bevétel lehet hirdetésekből is, ez részben igaz. Ehhez tényleg nagyon, de nagyon magas látogatottság kell. Vagy egy olyan ötlet/szolgáltatás kell, amire előfizetnek.

Akár meglévő oldalak is adhatnak ötletet, de jobbra kell megcsinálnod, és nem feltétlenül csak technikailag. Sok oldal elbukott, ami mögött komoly cég és nem kis tőke állt.

2022. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg Udemy kurzus.


Én egyetem alatt és munka mellett is vettek őket és nagyon sokat segítettek.


Egyedüli probléma, hogy sajnos kb mindegyik amivel találkoztam és érdekelt volna kezdő vagy középszintű tanuló kurzus, így most már nem venném hasznukat, de junior szint közepéig tökéletesek.

2022. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én az első pesszimizmusával nem értek egyet.


Mindegyik UT 3.0-s suli infóestjét végignéztem és mindenhol elmondták, hogy a legújabb technológiákkal fogunk dolgozni, azért sem akkreditált alapból a képzésük.


De amúgy ez már számomra akkor kiderült amikor az alapozón is ES6-os szabványban kóstoltatták meg velünk a JS-t.


Alapból amúgy ne a bootcamptől várd el, hogy majd az a szádba rak mindent. Ők is elmondták, hogy growth mindstettel tanítanak, persze lesznek statikus órák amikor leadják az anyagot, de a napi 8 órából ez lesz 3, a tóbbi projekt -és csapatmunka, valamint egyéni anyagfeldolgozás.


Elvégre ez így is lenne a normális, hisz a programozás bot egyszerűre levetítve önálló megoldás keresés a problémára.


Én most 25-től kezdek Codecoolnál Frontenden, ezt az 5 hónapot aktívan rá is fogom szánni főállásban, heti 40 - de inkább ahogy látom 60 órában.


Majd ha nem felejtem el a vége fele írok a tapasztalataimról.

2022. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is kezdtem volna munka mellett, de sajnos a munkáltató nem írta alá a papírom..
2022. júl. 17. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!