Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudnék egy honlapot...

Hogyan tudnék egy honlapot létrehozni?

Figyelt kérdés

Ingyenes honlapot vagy egyéb platformot szeretnék készíteni, ahol beszélgethetünk, vitázhatunk adott dolgokról. Teljesen kezdő vagyok ebben a témában, úgyhogy tapasztalatokat, tanácsokat szívesen várok.

Hogyan tudnék nekikezdeni?

Köszönöm előre is a válaszokat:)



2022. máj. 31. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, a "teljesen kezdő" mit takar, de mondjuk egy phpBB szerintem megfelelne ilyen célokra. Ingyenes tárhelyeken is működik (ha az támogatja a PHP-t), és rengeteg leírás van róla, hogy hogyan kell telepíteni.
2022. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:)

A teljesen kezdő azt takarja, hogy még sosem csináltam honlapot/blogot/ilyesmi platformokat.

2022. máj. 31. 15:06
 3/8 anonim válasza:
29%

Ezekre keress rá:HTML,CSS,PHP

Amire szükséged lehet: A weboldal "vázához" HTML. Erre a vázra kellene egy design, erre CSS. A funkciók megvalósításához PHP.

2022. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 vmg ***** válasza:
29%
Ha még nem csináltál weblapot, akkor javaslom hogy ne egy ilyen komplex oldallal kezd, hanem szépen haladj a legelejéről. Úgy jobban meg fogod érteni hogy mi miért van.
2022. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

#3: igen.

"Létrehozni", és nem nulláról leprogramozni. Persze, utóbbi esetben is létrehozza, de a kérdező nem afelől érdeklődött, hogy a webszerkesztés és a webprogramozás elemi lépéseit hogyan tudná elsajátítani. És nem is tervezi, hogy webprogramozó legyen. Innentől pedig a válaszod irreleváns, és szakmailag is megkérdőjelezhető, hiszen képtelen voltál ráérezni, hogy az adott környezetben, az adott feladatra milyen megoldást célszerű keresni.

A CMS-eket pont ilyen helyzetekre találták ki. Nem kell, hogy csontig legyen optimalizálva, nem kell, hogy a világ legegyedibb oldala legyen, csak lássa el a feladatát, és ne kelljen hozzá száz órányi munka, meg ötszáz órányi tanulás.

2022. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

#5 értem amit írsz és köszönöm szépen utána nézek (CMS), de #3 válaszát is, mert számomra az is hasznos volt.

Mindenkinek ment a zöld kéz, beleértve #1 és #4-et is:)

2022. máj. 31. 15:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legkönnyebben a Mobirise segítségével tudod megcsinálni. Semmi kódolás és az összes statikus HTML szerkesztő közül a legkönnyebb, legegyszerűbb.


A cikk vagy bejegyzés végére meg teszel vagy egy Facebook comment blokkot ez benne is van a programban.


Vagy ha jobbat akarsz akkor a [link]

kódot be illeszted. Ez már kissé macerásabb, de még nem követel webes szakembert.


A mobirise-re meg szerintem max 1 órán belül rá érzel.

[link]


A fő oldalon mindig a fizetőst nyomja, de ha kézzel beírod a böngészőbe a fenti linket eljutsz az ingyeneshez. Azt is korlátozás nélkül használhatod, csak kevesebb a sablon és a blokkok száma benne.

2022. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi a célod? Szükséged van egy ilyen oldalra, használni akarod? Vagy az elkészítése érdekel, meg akarod tanulni, hogyan lehet létrehozni?


Ha nem kimondottan a technikai része érdekel, akkor egyszerűbb egy már létező fórum oldalt használni...

2022. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!