Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nincs különbség a 2...

Miért nincs különbség a 2 magos VPS és 8 magos gép közt? Mitől függ a load-time?

Figyelt kérdés

Eshop, naponta frissítjük a termékek árát (xml feed). Próbáltunk Trial-t (próbaidőszakot) egy dedikált szerverrel, de a load-time ugyanúgy 1,2-1,3 másodperc a szervereknek. Talán 1,4 a VPS és a szerver pedig 1,3, szinte különbség sincs.

Mitől függ a load-time?


2022. aug. 22. 15:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: mindkettő Nvme ssd, 1Gbit net... ram mindig van üres 5GB legalább
2022. aug. 22. 16:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt a gyenge láncszem az adatbázis lesz szerintem, nem a VPS. Az indexelés, cache jól van beállítva? Több tízezer rekordnál töredékére csökken a feldolgozási idő a megfelelő beállítások mellett. Ha van ~5 GB fölösleges RAM, az bőven sok egy jó cache kialakításához, ami által 0,1 alá is mehet a load time.
2022. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gentoojedi ***** válasza:
Egyedi fejlesztésű honlap vagy valami cmsre épülő webshop? És mennyi tetmék van nagyságrendileg?
2022. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Wordpress 1 - OpenLiteSpeed webszerver és LScache plugin.

Wordpress 2 - Nginx és Apache (Plesk with Nginx cache) - WPRocket, de ez jóval gyengébb még az adminban is a navigálás.


Kb. 20-40000 termék

2022. aug. 22. 19:44
 5/8 gentoojedi ***** válasza:
Nekem van egy CMS szakértő ismerősöm, aki párhuzamosan üzemeltet joomla, wordpress és egyéb webshopokat. Azt mondta, hogy WP adatbázisa sebesség szempontjából csapni való, de akkor érzékelhető igazán, ha több tízezer tétel van benne. Lehet vele kellene konzultálni mit lehet tenni. A joomlacms.hu-n kovacshazit keresd.
2022. aug. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

WP és 20~40 ezer termék, és csak 1.2 ~ 1.3 másodperc a PHP betöltési ideje.

Szerintem ez egy elég jó eredmény, a WordPress -t ismerve.

2022. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem a weboldal betöltési ideje a load-time. Ennyi idő után kap észbe a szerver és kezd dolgozni a weboldalon. Weboldal betöltés 2,5 másodperc ha nem fut frissítés, akkor pluszba a load time 1,4 másodperc (kb. 3,9sec).


0,1s load-time az jó mikor épp nem frissíti a termékeket. De ha elkezd dolgozni, mindegy mennyi mag, 1s felett a várakozási idő. Nem értem hogy az erő miért nem számít szinte semmit.

2022. aug. 22. 22:46
 8/8 anonim ***** válasza:

1 magon dolgozik 1 lekérés.

a sok mag, több párhuzamos folyamat esetén érvényesül.

2022. aug. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!