Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Flexbox-ban szoktak konkret...

Flexbox-ban szoktak konkret height/width-et beallitani?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, hogy ha pl szeretnem ha a header kb 20px magas legyen, a main section mondjuk 150px es a footer 10px?

Tudom van a flex shrink es a flex grow, de ezek csak helyet toltik ki megfelelo aranyban es a flex basis kb hasonlo, mint a width ha row a direction.



2022. aug. 28. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Relatív értékekkel dolgozz, ha fontos a reszponzivitás számodra.

Tudom ajánlani az 'em' és 'rem' relatív értékeket.

Ezek a (így sorban) a közvetlen szülőelem, és a root elem betűnagyságához viszonyítva számolják ki az értéket. Az alapbeállítás szerint ez 16px.

Tehát ha 20px-t szeretnél megkapni akkor => 1.25em


Másik, height-et ne használj, megöli a reszponzivitást. Paddinggelj ha valami mértetét beszeretnéd állítani. Ott is az em és rem párost használd.


Miért jó ha ezeket követed? Más kijelzőkre való optimalizáláskor így bőven elég a body betűméretét átállítani és automatikusan igazodik hozzá minden elem.


Remélem tudtam segíteni!

2022. szept. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszi a nagyon hasznos valaszt.

em, rem ertekeket ismerem, de igy nem nagyon fordult meg a fejemben hogy oket hasznaljam foleg ha a rezponzivitast is nezem.

A paddingeleses tippet is koszi.

Tanulom a dolgokat...koszonom meg1szer.

2022. szept. 9. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit ;)


Lényeg a Mobile First gondolkodás, és, hogy a "keret igazodjon a contenthez, és ne a content a kerethez".

2022. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kiprobltam a rem-et.

ha ennyire hasznos akkor a sok tutorialban miert pixeleznek?

nem lenne egyszerubb rem-ben megadni kb mindent?


pl flexboxnal erdemes wrappert alkalmazni es abban felepiteni mindent?

lattam olyat is, hogy wrapper nelkul keszult el a layout.

2022. szept. 11. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért mert nagyon sok tutorialt kezdők raknak össze. Pixelezés megöli a reszponzivitást. Bodynak alapból van egy 16 pixeles betűnagysága, ahhoz szoktunk számolni mindent.


Esetleg még azt divat csinálni, hogy az elején megadsz a * tagnek egy font-size 62.5%-ot ami az alap 16 pixeles betűnagyságot átállítja 10-re így könnyebb számolni em-mel és rem-mel.


Wrapper nélkül is lehet reszponzív layout összerakni. Konkrétan ha követed az em-es, rem-es megoldást akkor elég csak átírni a body betűméretét meg pár helyen a flex directiont - grid template-t átírni row-ról columnre.

2022. szept. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszaidat.

Egyedul tanulom ezeket a dolgokat ea mentor nelkul lassan haladok sajna.

2022. szept. 17. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!