Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A Wordpresst lehet ingyenesen...

A Wordpresst lehet ingyenesen használni, vagy csak a fizetős opció van?

Figyelt kérdés

Bocsi a hülye kérdésért. Szóval csak gyakorlás céljából szeretnék rakosgatni dolgokat egy kamu weboldalon. Mindenképp fizetni kell egy adott havi díjat?


Plusz azt nem teljesen értem, hogy fizetni kell a domainért is meg a hostingért is?


2022. dec. 10. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Wordpress.com-on nézd meg, régen lehetett ingyen is blogot csinálni, hasonló rendszerben mint bármelyik blogszolgáltatónál (az ingyenességért cserébe csak aldomain-t kapsz, azaz a szolgáltató neve benne lesz az oldalad címében).
2022. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet nem vágom, de innen nem letölthető ingyen? [link]
2022. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A WordPress teljesen ingyenes, innen letölthető Magyar nyelven: [link]

Viszont vannak hozzá ingyenes és fizetős (prémium) témák meg bővítmények. Gyakori kérdés, hogy ingyenes vagy fizetős témát válasszunk-e. Erre a válaszom, hogy attól függ. Személyes weboldalakhoz és blogokhoz megfelel az ingyenes. Céges weboldalakhoz viszont már ajánlott pérmium (bár kisebb bemutatkozó oldalakhoz még elmegy az ingyenes, de komolyabb oldalakhoz már nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb).


Amit érdemes tudni, hogy az ingyenes témák kevesebb beállítási lehetőséget tartalmaznak, illetve nem mindegyik "megbízható". Ez alatt azt értem, hogy egy diák vagy bárki összerak ingyenes témát pl. tanulásként, a jövőben nem biztos, hogy lesznek hozzá frissítések, ennek hiánya pedig kompatibilitási hibákat okozhat (egy ingyenes témánál ennek semmi következménye nincs).

Természetesen vannak megbízható ingyenes témák, ajánlok kettőt.

1. [link] - ezen belül is az Elementor kinézeteket ajánlom. Az Astrának és az Elementornak is van ingyenes és prémium verziója, az ingyenes kevesebb beállítási lehetőséget tartalmaz, de egyszerű weboldalhoz, illetve tanuláshoz meg gyakorláshoz megfelel.

2. [link] - ezen inkább specifikusabb oldalakhoz vannak témák, pl. webáruház, fotós oldal. Náluk is van ingyenes és prémium verzió, az ingyenesnek szintén korlátozottabb a tudása. Mondjuk a webáruház témájuk egész tetszetős, szinte felér egy prémium témával, ezért persze elég sokan használják, ha nem zavar, hogy nagyon hamar belefutunk a mienkéhez hasonló webáruházba, akkor megfelel. A vevőket a termék képek, a leírás, meg az árak érdeklik, nem feltétlen nézik azt, hogy másik webáruház is pontosan ugyanúgy néz ki, a lényeg, hogy tetszetős és kényelmesen használható meg jól áttekinthető legyen az oldalunk, ennek a szempontnak pedig teljesen megfelel ez. De webáruháznál mindenki döntse el maga, megér-e 20-30.000 Ft megtakarítást egy korlátozott tudású és sokak által használt ingyenes téma.


Amire még szükség van, az egy tárhely és domain név. Ebben is van ingyenes szolgáltatás, például a Nethely: [link]

Itt hozzá tenném, hogy komolyabb oldalakhoz meg céges honlapokhoz a saját domain név kötelező, illetve terjedelmesebb oldalakhoz nem elegendő az ingyenes 256 Mb.

Fentebb írtad, hogy gyakorlásnak meg tanulásnak kell, ehhez viszont megfelel az ingyenes tárhely és ingyenes aldomain, meg kisebb személyes oldalakhoz is jó. Tehát csak regisztrálsz a nethelyre, és náluk kipróbálhatod a fentebb írtakat. :)

2022. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#3 nagyon köszi, hogy ilyen részletesen leírtad, nagyon sokat segített!

2022. dec. 11. 13:10
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 én most teljesen megzavarodtam, ezt letölteni kell? Én azt hittem, be kell regizni és annyi... :o
2022. dec. 11. 13:11
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja igen, meg azért nem teljesen értem, mert itt:


[link]


elvileg a legolcsóbb lehetőség az az 1000 Ft/hó csomag. Látom, hogy ott van felette, hogy "Start with free", de az nem csak ilyen bevezető kedvcsináló, mint pl. a netflixnél, hogy pár napig ingyen van, utána fizetsz?

2022. dec. 11. 13:13
 7/10 Argloss ***** válasza:

1. lehetőség: [link]

Ingyenes változat: sok megkötés van, saját domain se lehet, csak valami.wordpress.com.

Leírva ugyan nem láttam, de ha kiemelkedően nagy látogatottságod lenne, akkor lehet ösztönöznének a fizetős változatra, de egyébként örökre ingyenes elvileg.

Fizetős változat: itt már lehet saját címed is, több funkciót is használhatsz, csomagonként le van írva, hogy miben milyen extrák vannak.


2. lehetőség:

[link]

Ez maga a blogmotor. Teljes mértékben testreszabható, viszont tárhelyet, domaint kell bérelned, illetve fel kell tudnod telepíteni stb. Ehhez vagy rendszergazdát fogadsz fel, vagy tanulnod kell hozzá.

2022. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#5 Ha te magad hostolod akkor tök ingyenes
2022. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Küldök pár videós segítséget:

WordPress telepítés: https://www.youtube.com/watch?v=vUQY2SlEjWM

A lényeg, hogy webtárhely és domain kell hozzá, ezek nélkül nem működik. Kezdésnek a Nethely ingyenes tárhelye megfelel: [link] Itt regisztrálsz egy tárhelyet, létrehozol egy ingyenes aldomaint, és feltöltöd rá a WordPress-t. A Nethelynél van egy alkalmazás telepítő, ezért nem feltétlen kell FTP-ézni.


Ez egy részletes, több mint hat órás videótanfolyam WordPresshez: https://www.youtube.com/watch?v=KQVabfAXLXk

Fentebb írtam az Astra és Elementor Free-ről. Ebben a videóban az Elemetor Pro-t ajánlják, ez fizetős, de az ingyenest is ugyanúgy kell kezelni és feltelepíteni. Annyi a különbség, hogy csak az alap szolgáltatások használhatóak az ingyenessel. Tanulásnak és kezdésnek bőven megfelel az ingyenes, később ha már értesz hozzá, el lehet gondolkozni a fizetős verzión.


Küldök még egy hasznos oldalt: [link]

A ThemeForest a legnépszerűbb WordPress téma áruház. A fenti oldalon minden hónapban adnak "ajándékba" két prémium témát. Annyit érdemes erről tudni, hogy teljesen legálisan és korlátlan ideig használhatod őket GPL licensszel, viszont frissítéseket nem kapsz hozzá (ehhez meg kell venni). Fentebb írtam, hogy a frissítések hiánya hosszú távon kompatibilitási problémát okozhat. Ez azért van, mert a WordPress-t folyamatosan frissítik, ezzel változnak a témákra és bővítményekre vonatkozó követelmények, ezért egy előző verzióhoz írt téma nem biztos, hogy újabbon menni fog. Prémium, illetve a fentebb írt ingyenes témáknál ez nem okoz gondot, mert ilyenkor kiadnak hozzá egy frissítést. Ettől függetlenül jó dolog ez, hogy ingyen letöltheted (annak ellenére, hogy frissítés nincs is hozzá), mivel így ki tudod próbálni vásárlás előtt. Illetve ha komolyan meg szeretnéd tanulni a WordPress-t, akkor nagyon pozitív dolog tud ez lenni, gyakorlásnak kiváló, érdemes egy ilyen ThemeForest témával is megpróbálkozni, ha már az ingyenesek mennek.

2022. dec. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon sok segítséget kaptam! :)
2022. dec. 12. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!