Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik a legjobb free CMS...

Melyik a legjobb free CMS választás, ha webshopot szeretne valaki összerakni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 15. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Wordpress + WooCommerce egy elég népszerű megoldás.
2023. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

wp + wc elég elterjedt, de ha nem csak egy tucat termekről van szó, vagy nagy forgalma van, akkor elég szerver igényes tud lenni, aminek hosting költsége hosszú távon magas lehet. (akár több mint 10x -es)

vannak más elterjedt ingyenes rendszerek, igaz nem olyan sok csicsás pluginnal, de jobb optimalizációval.

mindenképp vedd figyelembe a termékek számát, várható terhelést és üzemeltetési költségét.

2023. jan. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Wordpress vagy Drupal.
2023. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Tudom hogy minden IS ingyen kéne.

Esetleg a termékeidet ingyen kiszállítással együtt megvehetem?


Webshopot pénzkeresési céljából szoktak létrehozni.

Vannak e-kereskedelmi rendszerek. Pl. PrestaShop, Magento, OpenCart. Ezek nyílt forráskódúak, így ingyenesek is. Viszont ezekhez van csomó bővítmény, skin melyek már viszont fizetős.

Az hogy melyik a legjobb kérdés értelmetlen önmagában. Összetett kérdés, millió paramétertől függ hogy melyik a legjobb az adott célra.

Azokat jobban preferálom amik eleve e-kereskedelmi rendszernek lettek készítve alapjaitól, így amiket előttem javasoltak nem preferálom. Mert jobban testreszabható, későbbi bővíthetőségre, előre létező bővítmények hozzáadására lehetőség van azoknál amiket felsoroltam. Önmagukban is már alkalmas webshop üzeletetésére. Fizetési átjáró bővítmény mondjuk kellhet még mint feltelepítendő modul, sőt még lehet ingyenes is pl a paypal modulja. Akármelyik online fizetési átjáró használata nem ingyenes, teszt módjuk szokott lenni mely ingyenes szokott lenni.

Magyarországon van például a barion fizetési átjáró, de lehet még PayPal meg miegymás is, ezek mindegyike aligha van lefejleszve Wordpress + WooCommerce-re, míg amiket én felsoroltam esélyesebb hogy le van már eleve fejleszve. Kivéve ha valami egyedit akarsz például több eladós rendszert, modulokból ez is összerakható, ez se triviális hogy. Ezt lekezelő fizetési átjárókat viszont külön le kell feljeszetni ez esetben. (Mondjuk jól belementem, jobban mint a kérdés amiről szól. Ezzel csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy bonyolultabb a valóság mint a kérdés maga.)

2023. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó infot,

bár a #4 kicsit kioktató és provokatív volt de azért jókat is mondott.

Ez egy elég egyszerű webshop lenne egy most induló belföldi vállalkozáshoz, kezdetben kb. 300 termékkel, utánvétes és bankkártyás fizetéssel.

Ment a zöld pacsi mindenkinek.

2023. jan. 21. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!