Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik oldalt ajánlanátok...

Melyik oldalt ajánlanátok egyszerű “webshop” készítésre?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi, hogy feltölteném a termékek nevét, árát stb. (Ez excelben van), majd ezek egymás alatt felsorolva mindegyik terméknél egy képpel megjelennének. A vevő pedig (boltosok, mivel nagykernek lesz az oldal) leadja a megrendelését amit csak én látok. Visszaigazoló email sem kell nekik.

2023. márc. 3. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Fog változni a lista?

Hány termékről van szó?

2023. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak kész (bérelhető) rendszerek, ilyen pl. a [link]

Ennek nagy előnye, hogy egyszerű a kezelése, saját domainnel is használható és minden szükséges szolgáltatást tartalmaz.


Ha saját webtárhelyen szeretnél webáruházat, akkor a Prestashop egy népszerű webáruház motor. Viszont egyszerűbb webáruházhoz előnyösebb egy WordPress + WooCommerce (ezt akkor ajánlom, ha nincs sok terméked).

Ennek az előnye, hogy olcsóbb, mint a bérelhető webáruház. Kell hozzá tárhely, ez évente kb. 5000 Ft párszáz terméknél, plusz domain, ami évente kb. 2000 Ft.


Tipp:

Töltsd le a WordPress-t: [link]

Erre telepíts egy kész webáruház sablont, például innen: [link]

Ennek az előnye, hogy kompletten importálja a mintában látható webáruházat, a demo termékekkel és mindennel együtt. Ezt csak le kell fordítani, ehhez a Loco Translate bővítményt ajánlom, és használni.

Egy webáruház készítés nem olcsó ha fejlesztőt bízol meg vele, a fenti megoldás viszont ingyenes, igaz egy kis munkával jár, de megéri. Gyakorlatilag az importálás után egy kész webáruházat kapsz. :)

Hátrányként említeném, hogy mivel ingyenes és az egyik legjobb ingyenes megoldás, ezért sokan használják (fel fogod ismerni, ha egy olyan oldalra tévedsz, ami ezt használja). Bár a vevőket a termékeid (áraid, képeid, leírásaid) érdeklik, nem a kinézet (az legyen reszponzív, ez mellet jól olvasható és kényelmesen használható, meg tetszetős, ezeknek az elvárásoknak ez maradéktalanul megfelel). Az viszont egy vevőt sem fog érdekelni, hogy pont ugyanúgy néz ki a te webáruházad, mint másé, így egyáltalán nem gáz egy ilyen sablon webshopot használni, viszont ez a legköltséghatékonyabb.

2023. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kb 1000-1500 termékről van szó.

2023. márc. 3. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Ehhez megfelel a WordPress, bár nagyobb erőforrású tárhelyet ajánlok már hozzá, a legolcsóbbak párszáz termékig jók.

[link] a 3 Gb-os csomag szerintem elegendő lesz (attól függ, mennyi és milyen méretű termékképeid vannak, a hely nagy részét ezek foglalják le, ha sok a képed, lehet nagyobb kell, ha csak termékenként egy és nem nagy felbontású, akkor akár 3-4000 termék is elfér rajta).


Amit 500 termék felett ajánlok, hogy telepíts valamilyen adatbázis takarító programot, a WP-Sweep jó lesz: [link]

Ezt ha úgy érzed, hogy kezd lassulni az oldalad, olyankor érdemes lefuttatni (általában frissítés után szokott ilyen lenni, mert csinál mentést a régi verzióról, ami miatt duplikálja a termékeket, ezzel lassul az oldal).


Még két bővítményt ajánlok.

Az egyik az All-In-One Security: [link] - ez egy biztonsági és tűzfal bővítmény, nem elég telepíteni, be is kell kapcsolni a védelmi szolgáltatásokat. Érdemes minden tűzfal beállítást aktiválni (alap és népszerű bővítményekben ez nem okoz hibát, de ha valami nem megy, egyenként át kell nézni, melyik beállítás okozza és csak azt kikapcsolni). Ezen felül állíts be egyedi bejelentkező URL címet (brute force), és ne admin legyen a felhasználónév. Arra is figyelj, hogy egy menüponton belül több fület találsz, mindent érdemes átnézni és engedélyezni, ezzel megnehezíted a hackerek dolgát.

A másik az UpdraftPlus: [link] ez egy biztonsági mentés bővítmény. Én Google Drive-ra szoktam menteni, ami 15 Gb tárterületet ad ingyen, érdemes ehhez külön fiókot létre hozni, össze kell vele kapcsolnod (ne a webtárhelyeden tárold a mentéseket, mert akkor nagyon hamar megtelik).


Amit meg kell csinálnod, hogy legalább havonta 1-2-szer ellenőrized, vannak-e frissítéseket, és telepíted őket. Fontos, ne állítsd automatára, mert ha hiba van, nem biztos, hogy tudsz reagálni rá. Előtte az UpdraftPlussal ajánlott mentést csinálni (hiba esetén ezzel vissza tudod állítani az előző verziót).



1000-1500 termék szerintem már nem kevés, bár nem is sok. Ilyen terjedelmű oldalnál viszont már elgondolkodnék egy prémium téma vásárlásán. Bár az ingyenes is megfelel, a prémium sokkal jobb, több mindent tud, tetszetősebben néz ki, és több sablon közül választhatsz.

Népszerű webáruház téma a Flatsome: [link] ennek 59 dollár az ára, cserébe egyetlen weboldalon (domainen) használható. Ezen az egy témán belül több webáruház elrendezés/megjelenés is van, a fenti oldalon megnézheted őket. Szintén importálja a demo adatokat, tehát egy kész webáruházat kapsz, de sokkal jobbat, mint az ingyenes.

A másik oldal, amit érdemes megnézni, ez Magyar: [link] itt arra kell figyelni, hogy van amelyik témában benne van a Divi licensz, de van, amelyikben nincs (ez a leírásban szerepel). Ha nincs benne Divi licensz, plusz 9900 Ft-ért megveheted náluk. Egyébként ha csak a Divi-t veszed meg, az Elegantthemes könyvtárban is vannak webáruház sablonok. A hátrány, hogy ha csak a Divi-t veszed meg, nem kapsz demo oldalt, vagyis félig van megcsinálva, a szükséges bővítményeket neked kell telepíteni. Ha viszont komplett webáruház elrendezést is veszel, akkor van benne demo importáló, azaz a fentiekhez hasonlóan kész webáruházat kapsz, és ez teljesen Magyar nyelvű. Ja, a HelloWP témák és Divi korlátlan weboldalon használható. Ha a HelloWP-től veszel egy kész webáruházat, sokkal kevesebb munkával is fog járni, mint az ingyenes Themefreesia, vagy a Flatsome, mivel ez Magyar nyelvű, nem kell a fordítással szenvedni.

Természetesen ennél sokkal több prémium webáruház téma van, ez a kettő népszerű, tehát ezekkel 100%, hogy nem lősz mellé.


A kérdés, amit az elején kell eldönteni (mert később komplikált lesz váltani), hogy megfelel a kisebb tudású ingyenes, vagy egy komolyabb oldalt szeretnél és megveszed a prémiumot.

2023. márc. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt ha úgy érzed, hogy kezd lassulni az oldalad,"


Már jól hangzik :)

WP?

Szép és jó, ezt támadják a legjobban, mivel sokan használják.

15 éve használunk PS-t, 15 ezer termékhez, lassulásról még nem is hallottunk.

2023. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!