Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egyes weboldalakon lusták kis...

Egyes weboldalakon lusták kis méretű képeket gyártani, ezért pakolják tele az oldalt lekicsinyített nagy felbontású képekkel?

Figyelt kérdés
Erre utal, ami később be is igazolódik, ha azt látod, hogy a képek lassan, soronként töltődnek csak be.
2023. ápr. 30. 08:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%
Én személy szerint nem fogom weboldalam kis méretű képekkel tele spammelni és azokkal foglalni a helyet. Nálam tökéletesen betöltenek a képek probléma nélkül telefonon 5mbps-es 4G-n pár másodpercen belül, szóval másnak is be kell, hogy töltődjön. Még soha nem jött panasz lassú betöltésre. A legolcsóbb internet csomag is már 30mbps-ot garantál, aminek bőven elégnek kell lennie pár nagyfelbontású kép betöltéséhez is.
2023. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Aha, csak azzal nem számolsz, ha a szerver lassú, és/vagy túlterhelt. Mellesleg gigabites kapcsolatom van, amivel többnyire pár száz mega össze is jön.
2023. ápr. 30. 10:36
 3/23 anonim ***** válasza:
32%
Nem értenek hozzá. A 20 megapixeles képek sok helyet foglalnak .bmp formátumban. De átkonvertálhatók 1-2 MB méretű jpg-re úgy hogy nem csökken a felbontásuk.
2023. ápr. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#3 Ez remek, de nem tudom, ki az az őrült, aki .bmp-ben tesz fel képeket. Én bármilyen formátumú, nagy (pl. full HD) felbontású, de sokkal kisebb méretben megjelenített képekre gondoltam.
2023. ápr. 30. 15:11
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

4/

Azért a full HD-t ne nevezzük nagy felbontásún képnek, hiszen csak 2 megapixeles. Az 1990-es években készítettek ilyen felbontású képeket a fényképezőgépek. Ma inkább 20 megapixel a jó kép. Mármint ha képmegosztásról van szó.

2023. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Azért én a példa kedvéért hadd nevezzem ezeket is nagy felbontásúnak, mikor az adott helyen pl. csak 320x180-es kép kellene, és van ilyenből az oldalon egy rakás.
2023. ápr. 30. 15:41
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

[link] vs [link]

Azért van némi különbség. :)

2023. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
Elhanyagolható munka. Minden ügyfélnek minden tegnapra kell a legolcsóbban. Ne csodálkozz hogy ilyen apróságra nem mindenki figyel.
2023. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
#7 Erről beszélek. Berakják az utóbbi képet lekicsinyítve (azaz beállítják a kódban, hogy csak akkorában jelenítse meg, a fizikai méret változatlan)
2023. ápr. 30. 16:08
 10/23 anonim ***** válasza:
Ilyesmit nem kézzel szoktak, ahogy pl vízjelezést sem, Linuxon ott a GD/ImageMagick vagy tucat más lib ami pár paraméterezés után átkonvertálja pár ms alatt, cacheled azt a pár kB-os filet és kész. + Van rá kész lib szinte minden nyelvhez.
2023. máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!