Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért használnak sok helyen...

Miért használnak sok helyen még mindig 25 éve elavultnak számító HTML 3.x tageket, akár komoly helyeken is? Pl. <b>.

Figyelt kérdés
2023. máj. 5. 06:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az adott oldalak fejlesztői kb. 25 éve tanulták a HTML-t először és bennük maradt ez a tag.
2023. máj. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Mert még mai napig jó, és használatban van.

A <b> rövidebb mint <strong>

illetve a HTML5 -ben lényegében vissza tért,

mivel ott meg bármi lehet, ha addnak hozzá stílust.

<style> bold { font-weight: bold; } </style>

<bold> Text... </bold>

2023. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Mert egyszerűbb leírni és ugyanazt csinálja.
2023. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A <b> tag a jelenlegi HTML-szabvány része:

[link]

míg az eredeti szabványban

[link]

a félkövér stílusdefiníciót jelölte, a mostaniban az olvasó figyelmének felkeltésére szolgáló elemként definiálják - még a Mozilla dokumentációjában is:

[link]

2023. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, rosszul tudtam, hogy elavultnak számít, vagy időközben visszakapta a státuszát, régen tanultam. Köszönöm a válaszokat.
2023. máj. 5. 14:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk szerintem nem gáz a <b> használata. Ennél sokkal durvább dolgok vannak.


Van ahol még táblázattal van megoldva az egész frontend layout. Régi banki rendszerben ha ilyet látsz nem fogod újra írni az egészet flexboxal, hanem implementálod a szükséges funkciót és tovább állsz. Max az új implementációban és körülette modernizálsz picit, de HTML/CSS-ben nem nagyon, mert nem akarod az egészet újra csinálni.


Ilyen a legacy kódok foltozgatása. Még lehet csodákkal találkozni.

2023. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez semmi, én olyanokat látok, hogy e-mail cím, egyéb url-ek link nélkül, sőt táblázatszerűség space-ekkel ( ) megoldva, amikor a szöveget laikus írja... de van még szintén elavult font tag is... a dizájn is sok helyen változatlan ránézésre legalább 20 éve.
2023. máj. 5. 19:15
 8/11 A kérdező kommentje:
A zárójelben nbsp volt, úgy látszik, az nem akadt fenn...
2023. máj. 5. 19:16
 9/11 anonim válasza:

Ismerek én is olyan ahol táblázatos kialakítás van, a php 4-es verziójára épülve.


Olyan tárhelyen van, ahol van fizetős, és ingyenes megoldás is. Az ingyenes táron fut, mert fizetősön már nincs php 4, sem php 5 :D

2023. máj. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
*olyan weboldalt :)
2023. máj. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!