Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi számít webfejlesztési...

Mi számít webfejlesztési eszköznek?

Figyelt kérdés

Már hobbiból tanulgatok webprogramozást egy ideje, mivel érdekelne egy programtervezői szak, így nézegettem a neten sulikat, és rátaláltam egy záróvizsga tételsorra. Ez a tétel teljes neve:

Weboldalak megjelenítése, a HTML nyelv elemei. A megjelenés és a tartalom szétválasztása. Stíluslapok. A weblapkészítés módszertana, ergonómiai kérdések, tervezési szabályok. Webfejlesztési eszközök, HTML parancsok. Dinamikus weboldalak készítésének lehetősége. Adatbázisok a weben, adatok lekérdezése webes felületen. Adatbevitel ellenőrzése weboldalakon.

A webfejlesztési eszközök itt olyasmik lennének, mint a php, jquery, javascript? Vagy itt totál másra kéne gondolnom?



2023. jún. 24. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem hagyd, az AI úgyis ír helyettünk jobbat.
2023. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A php és javascript programozási nyelvek. A jquery pedig egy javascript könyvtár


Ezt olvasd el:

[link]

2023. jún. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen lenne pl a Bootstrap is?
2023. jún. 25. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem félreértetted a #2-es válaszát, ami szerintem az utolsó bekezdésben lévő első kérdésre vonatkozott.

A tétel általánosságokra kérdez rá. Webfejlesztési eszközök szerintem pl. a kódszerkesztő, kódgeneráló és hibakereső alkalmazások.

2023. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy, mint az általa adott linkben. A bootstrap nem webfejlesztési eszköz, hanem html, css, javascript könyvtár.
2023. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a wikipédiás cikk alapján a tökéletes példa a Goodle Dev Tools lenne, amit Chromeban F12-vel lehet előhözni. Lehet nézni a hálózati forgalmat, HTTP kéréseket, debuggolni a console segítségével, különféle storageket tartalmát stb...


Ez konkrétan egy webfejlesztési eszköz.

2023. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!