Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Összeségében a Drupalt, vagy...

Összeségében a Drupalt, vagy a Wordpresst nehezebb kezelni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 24. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Drupalt nehezebb.
2023. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a Drupal. Dolgozok mindkettővel, de szerintem a WP egyszerűbb.
2023. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 gentoojedi ***** válasza:
Drupal netto szopás. Semmi előnyét nem látom Wordpresszel szemben. Ezt tetézi, amikor upgradelni kellene, mert eol lesz, aztán kiderül nem lehet az egyedi kiegészítők miatt. Ha valami miatt nem oké neked a Wordpress, javaslom inkább alternatívának a joomlát. Azzal is lehet szívni, de sokkal kevesebbet, mint drupallal.
2023. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3


Én az összes CMS-től a hajamat tépem, de a Joomla szerintem messze a legrosszabb.

Az igaz, hogy a Drupal-ban nincsenek olyan konyhakész megoldások, mint a Wordpressben vagy a Joomla-ban, a Drupal egy más kategória. De nagyon alaposan testreszabható, módosítgatható.

A Joomla meg maga a megtestesült borzalom. Ahhoz képest, hogy nem tud valami sokat, eléggé túl van bonyolítva. Ráadásu főverzióváltásnál mindig van valami gond a kiegészítőkkel, nem lehet megúszni úgy, hogy ne kelljen belemókolni.

2023. aug. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4 A Joomla egy átok. A Drupallal együtt.. nem tudom, de én még nem találtam meg a tökéletes CMS-t, amit egyszerű is kezelni, de tud is sok mindent, vagy úgy bővíthető, mint a WP... pedig aztán IT mérnökként dolgozok jó pár éve, 100-200 milliós szerverparkokat rakok össze egymagam, illetve saját magam hostingolok több cégnek webáruházat, weboldalt, több cégnek a teljes infrastruktúráját üzemeltetem (Cisco, HPE, Aruba, Mikrotik, stb.)... ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem nem én vagyok a béna.

A WP-vel a legegyszerűbb dolgozni (szerintem). Na mindegy a kérdésre a válasz ez.

2023. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gentoojedi ***** válasza:
Valóban, a CMS-eknek amennyi előnyük, annyi hátrányuk is van. Rengeteg joomla oldalt csináltam és használom a mai napig. Néhányat folyamatosan üzemeltetek. Hét db olyan oldal van, amit még 2009-ben 1.5-ös joomlával hoztam létre.És már mindegyik a legújabb 4-es joomlára upgradelt, amin több külső komponens és modul van. Joomlánál inkább az a szopó, ha upgradelni akarsz és a következő verzióra az adott modult vagy komponenst nem készítették el, mert vagy elhalálozott a fejlesztő lelkes önkéntes, vagy megunta. De cifrábbat is tudok. Fizetős kiegészítőnél a fejlesztő, ami akár egy cég is lehet. Úgy dönt, nem foglalkozik tovább vele. Ilyenkor jobb esetben másik kiegészítő után kell nézni és probléma megoldva. Rosszabb esetben ezek a kiegészítők az adatbázisban tárolnak adatokat. Komponens vagy modulcserélnél ilyenkor exportálni kell exceltáblába majd megfeleltetéssel átrendezni az új modul vagy komponens adatbázisa szerint átrendezni és visszaimportálni. Ezeken tól vagyok. Nem olyan ördöngős. Ennek ellenére mégis kevesebb cumi, mint drupal.
2023. aug. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Heni93 válasza:
Én bár nem vagyok IT-s, a wordpress meghaladta a tudásom... CMS-ben szerintem a site123 verhetetlen. Régen a webnode-on blogoltam, de kicsi a tárhely, és bár a szerkesztőfelület átlátható, de néha fejtörést okozott 1-1 probléma megoldása. A webshop motorom jó, de a blogfelülete katasztrófa, így a blog részt vittem át a site123-ra. Nem bántam meg.
jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 gentoojedi ***** válasza:

Te kevered a szezont a fazonnal kislány.

Az online weblapépítő alkalmazás az nem cms. Nézz utána pontosan mit jelent a cms. A Webnode meg a site123 nem az.

A cmsseket telepíteni kell meg frissíteni.

Ha egy WP is meghaladja a tudást, akkor mással kell foglalkozni. Nem szégyen.

jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Heni93 válasza:
Kislányozd a tudod kit... szerintem nem bántottalak meg semmivel, szóval légy szíves.. Igen, valóban meghaladta a tudásom, nem szégyellem, mert még van fejlesztendő terület. Te viszont fordíthatnál egy kis munkát a kommunikációra, mert látom az nem megy. Köszönöm a helyesbítést, most már tudom mi a CMS. Bár nem hiszem, hogy ettől sokkal több lettem, ettől még működő webshopom van. Köszönöm, hogy így látatlanban tudod, mivel kell foglalkoznom. :)
jan. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 gentoojedi ***** válasza:

Drága asszonyom! Kedves Heni 93!


A nicknevéből próbáltam tippelni az életkorára. Valójában számolási hibát vétettem. 21 évesnek gondoltam 31 helyett. Ez esetben nem a kommunikációt kell fejlesztenem, hanem a matektudásom. nnek tudatában nem is javaslom az egymás közti tegeződést.

A CMS-ről hölgyeknek és asszonyoknak általában nem a Content Management System jut eszébe, hanem a CirMoS cica.

Hogy jobb kedvre derítsem a következő dalszöveggel búcsúzok Öntől:


„Szép cica, jó cica, selymes a bundád. Kedves cica, álmos cica, bújj hozzám”

jan. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!