Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Otthoni netről mennyire...

Otthoni netről mennyire lehetne weboldalt üzemeltetni? Mekkora sávszélesség kellene mondjuk egyszerre 100 user egyidejű kiszolgálásához? Ez alias domaineken keresztül is megoldható mondjuzk több internethozzáféréssel? Legális ez magyarországon?

Figyelt kérdés
Sima böngészés meg max fórum/hirdetés, semmi stream vagy letöltés vagy ilyesmi.

jan. 1. 16:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#20: Főlényes nagyképűsködés? Azt te tetted.

Idézlek:

"Az ilyenekről szokott lenni 0 azaz nulla mentés"

"Aztán egy hardverhibánál meg sírunk "

"Marika néni a takarító meg néha kihúzta a konnektorból, hogy be tudja dugni a porszívót :D"

"engem ezzel a hülyeséggel nem győzöl meg :)"

A végére még egy kis argumentum ad hominem érvelési hibát is sikerült becsempészned.

jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Üzemeltetek egy netrádiót, nem írom le melyik mert nem hiányzik a kioktatás privátban :) Nálam is home szerver megoldás van. Hogy miért? Egészen 2015-ig egy hosting cégnél béreltem mind a web, mint a stream szervert. Aztán a szolgáltatónál megbukott pár szerver szerzői jogok megsértése miatt, a rendőrség ész nélkül vitt mindent. Nem kis kellemetlenség volt, hogy napokra kiesett a szolgáltatás, persze a szolgáltató azt hazudta, hogy "technika probléma" merült fel. Átvittem más helyre, majd egy szép napon lenyomták a stream szervert. Felhívtam őket mi a bánat van, mondták hogy mutassam be az Artisjus és a MAHASZ szerződést és visszakapcsolják. Megkapták, visszanyomták. Merthogy egy másik náluk üzemelő rádió miatt kapott a szolgáltató egy irgumburgum levelet a ProArt nevű szervezettől, gatya tele lett és lenyomták az összes icecast szervert. De itt eldöntöttem, hogy na ebből elegem van. Vettem akkor egy Dell Optiplex 9020 gépet, szépen felraktam rá a már emlegetett LAMP kombinációt. Webszerver, streamszerver lett a kis dellből, mellé akkor 100/100-as ma már 300/1000 DIGI net, dyndns szolgáltatásra meg vettem egy Asus routert, és annak a beépített dyndns szolgáltatását használom. IPv6-ot is lefordítja, így nem gond ha az IPv4 címem NAT-olva van. A DIGI ÁSZF-je nem tiltja a szerver szintű üzemeltetést, így semmi szabálytalan dolgot nem követek el. A szerverről napi backup megy egy NAS-ra, valamint beszereztem egy 2. ugyan ilyen gépet amit szépen fel konfiguráltam. Ha ezzel történik valami, akkor kicserélem, rátöltem a web mentést és mehet is. Vettem egy 600 wattos UPS-t, ezzel a géppel egész sokáig elmegy áramszünet esetén. Szerencsére áramszünet, internet kiesés nagyon ritkán van a városban.


+még az is hozzá tartozik, hogy a 2015-ben történt szerver lefoglalás miatt engem a munkhelyemről elvittek a rendőrök, mivel nem jelentem meg kihallgatásra (köszi magyar posta, nem kaptam meg a levelet) és ott meggyanúsítottak szerzői jogok megsértésével. Holott 2011 óta van Artisjus és MAHASZ szerződésem, 1 év után mentettek fel bűncselekmény hiánya miatt. Gondolom azt mondanom sem kell, hogy attól a cégtől egyből kirúgtak, mivel feltétel volt a tiszta erkölcsi. De ez már egy más tészta, csak az én esetemet írtam le, hogy miért van itthoni szerverem.

jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
#21: te aztán nagyon művelt vagy.
jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
22: a te eseted különleges és érthető a döntésed, de egy sima céges weblapra kár pazarolni az áramszámlát, sokkal kevesebből megvan egy hosting cégnél.
jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#24: Egy cég intra-/extranetes kiszolgálóját, egy NAS-t, egy biztonsági megfigyelőrendszert, egy oktatási intézmény belső használatú szerverét, egy gyár automatizáló rendszerét sem viszed hoszting céghez - mégsem pazarolják az áramszámlát, mert beszámítják a költségekbe.
jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#9: ... "Én még ezzel nem találkoztam amúgy."


Telekom: "A szolgáltatás egyéni előfizetői igények kiszolgálására biztosított, annak üzleti célú használata, vagy a Hálózati végpont

szerinti címen kívüli helyen történő megosztása, szerverüzemeltetés nem megengedett, a szolgáltatás egy időben egy

bejelentkezést tesz lehetővé."


Digi: ennyire konkrétan nem tiltja, csak "helyi szerver üzemeltetését nem támogatja", illetve "Nem rendeltetésszerű használatnak minősül különösen a hálózati hozzáférés saját ingatlanon kívül más felhasználóval történő megosztása a Szolgáltató előzetes hozzájárulása nélkül."


Voda / UPC a leg lazább: "open relay vagy open proxy szolgáltatás fut és ezen szolgáltatással bizonyíthatóan SPAM levelek

lettek kiküldve, tudatosan vagy tudta nélkül adathalász, vagy trójai webszervert üzemeltet." és még pár illegális tevékenységet sorol fel tiltottként.


(UPC régebben szigorúbb volt)

jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!