Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Megéri 2024-ben egy újabb...

Megéri 2024-ben egy újabb gyakorikérdések-szerű weboldalba kezdeni?

Figyelt kérdés
Lenne pár ötletem amivel szerintem az én oldalam jobb lenne, és elgondolkoztam, hogy vajon megérné-e belekezdeni egy ilyen projektbe?

febr. 25. 12:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#10 kedves mindentudó.

Egy szóval sem említettem, hogy szerintem olyan egyszerű feladat lenne. Tisztában vagyok vele, hogy nagyon sok részlet van amiben sok munka van, és biztosan akadnak olyan problémák is, amibe most még bele sem gondolnék. Ez a hobbim és ebben dolgozok, és sok ilyet tapasztaltam már. Tudom, hogy egy weboldal elkészítése nem csak "megrajzolod és el is készült".

Elég sok projekt van amiről nem is gondolnád, hogy egyetlen embernek van benne több éves munkája. (Egy embernek sok kitartás kell és rengeteg idő, de hatékonyabb munkát tud végezni néha mint egy csapat akik egymás kódján vakarják a fejüket, hogy mit is csinált a másik.)

Persze az idő pénz, de maga a weboldal fenntartása nem kerülne milliókba amíg nincs nagy látogatottság. Nagyobb látogatottság esetén pedig ott a bevételszerzés, ami fedezheti a költséget. Nem véletlenül találták fel a skálázhatóságot.

Ha nem jobbat, nem is ilyet, hanem ennek valami nagyon gagyi, egyszerű változatát készítem el, már abból is tanulhatok.

Ha már Einstein: "Csak a hülyék tudnak mindent, a többiek életük végéig tanulnak!"

Erre alapoztam a gyakorlás gondolatát is. Nem baj ha újra feltalálod a kereket, ha tanulsz belőle, esetleg új ötleteket is ad.

febr. 26. 00:59
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor megfogalmazom egyszerűbben: azt a bevállalt macerát beforgathatnád életképesebb projektbe, esetleg jóval kevésbé macerásba is. Tulajdonképpen mit szeretnél gyakorolni, hogy ez a döntés tűnt a legjobbnak?
febr. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A 2 faktoros azonosítást is kijátszható, látják a telszámra küldött SMS-t.

Nehezebb megcsinálni de vkiknek ez is megy!

Vagy mahinált a gép eleve, vagy útközben csípik el az infót (sms-) t.

Azt nem tudom hogyan?

febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#13 Sim swapping támadásnak hívják. Nem tudom útközben el lehet-e kapni az infót. Saját véleményem szerint a Google Hitelesítő a legbiztonságosabb, mert az offline generálja a kódot a jelenlegi idő és a tárolt titkos kulcs alapján, amit csak a hitelesítő appod és a weboldal ismer ahová be akarsz jelentkezni. Semmi kommunikáció nem történik amit el tudna csípni egy támadó, hacsak nem támadja meg közvetlen a géped vagy a telefonod. Telefon nehezebb eset, de amilyen naivak sokan, szimpla átveréssel is megoldható a feltörés, ez a leggyakoribb. Kapsz egy linket egy érdeklődésedet felkeltő szöveggel, majd behoz egy Facebook-ra 100%-ig hasonlító bejelentkező felületet, aztán ha nem figyelsz, már meg is adtad a támadónak a hitelesítő adataidat.
febr. 26. 23:57
 15/19 A kérdező kommentje:

#12 Bocsi ha rosszul jött le, de nem azt szerettem volna mondani, hogy most erre ráállok és erre pazarlom az összes időm.

Idézem magam: "ha nagyon unatkoznék :'D"

Mindenesetre mindenkinek saját dolga hogy mire cseszi el az idejét. Legyen szó játékról, programozásról, vagy 600x lefesteni ugyanazt a portrét csak azért, mert egyik sem tökéletes.

Lehet fölöslegesen csinálnám, lehet csak egy félkész projekt lenne, de ha örömömet lelem benne, és tanulok belőle valami újat (még ha csak apró dolgot is), miért ne csinálhatnám? Lehet kitanulok egy új keretrendszert vele, vagy megtanulok egy új dizájn trükköt, amit később egy "értelmesebb" projektben is felhasználhatok.

febr. 27. 00:05
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

ha hobbi, akkor meg nincs értelme a kérdés "megéri e" részének.


Nekem is vannak hobbi oldalaim, senkitől nem kértem véleményt rá, hogy megéri e azokat megcsinálni és fenntartani.

febr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

14 A SIM-csere az, amikor a kiberbűnözők rávesznek egy mobilszolgáltatót, hogy az áldozat szolgáltatását egy általuk irányított SIM-kártyára váltsák – lényegében az áldozat telefonszámát. A SIM-csere fő célja általában a kétfaktoros hitelesítés kihasználása a bankszámlákhoz való csalárd hozzáférés érdekében.


Hogy veszik rá a szolgáltatót?

Mindenhol kamera van,és személyes okmányokat kérnek!

Na most mondjuk elveszik valakinek az okmányait az jelenti. Plusz, átműtteti magát vki másnak mint az ál/arc c. filmben.

Ráadásul, ha a tulajnál levó sim nem működik, az is feltűnik. Nonszensz!

Persze varázslók kivételek, ezt tudom!!! 🙉🙉🙉

márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

14 Kapsz egy linket egy érdeklődésedet felkeltő szöveggel.

Akkor csak ismerős lehet, ha tudja mi érdekel, vagy küld különböző témájúakat...

márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem. Ez is döglött a reddit miatt.
márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!