Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Feltöltés után miért tűnik el...

Feltöltés után miért tűnik el a PHP rész?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon amatőr vagyok. Csináltam egy táblázatot, ami a beírt adatok alapján kiszámol ezt-azt. XAMPP.on pöpecül működik. Feltöltöttem a szerverre, de a weblapon nem megy. Az oldal forrását megnéztem, és teljes egészében hiányzik a PHP rész. Korábban is csináltam PHP fájlt és működött a weboldalon.

A kérdésem az lenne, hogy mivammá? Köszi.



ápr. 29. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg ha megosztod a kérdéses source kódot hogy mi az ami nem működik, + elárulnád hogy milyen szerverre próbálod feltölteni stb akkor talán segíteni is tudunk, mert ez így kb olyan mintha azt kérdeznéd, hogy nem működik a mosógépem miért? Hát dugd be :D szóval érted részletek részletek..
ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
<?php Aztán eltünt a szöveg... :-D
ápr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szikszai.B ***** válasza:

" Az oldal forrását megnéztem, és teljes egészében hiányzik a PHP rész. "


Na az lenne még csak szép, ha megnyitnád böngészőben az oldal forrását, és ott virítana a PHP kód... :D

ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A böngészőben az oldal forrásánál csak azt látod, ami megjelenik, a HTML kódján annak, ami a kijelzőn van. Gyakorlatilag a szerver nem is magát a PHP kódot küldi, csak a választ a kérésre, ezért a kliens a szerveroldali kódot soha nem kapja meg, egyébként is komoly biztonsági kockázat lenne, ha boldog boldogtalan nézegetné.

Így a szerveroldali kód, mint a PHP, csak a szerveren érhető el, és akármennyire rosszul esik, a szerveren lévő böngésző is kliensnek számít.

ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm szépen. A többieknek is köszönöm a leoltást. 15 éves vagyok, szívok ezzel sz@rral, mert apám szerint ennek van jövője, holott sík s#gg vagyok hozzá. Igen, tudom, hogy ez lejött a kérdésemből.
ápr. 29. 13:49
 6/13 anonim ***** válasza:

A böngészőben még jó hogy nem fogod látni a PHP kódot, hisz a szerver feldolgozza a PHP kódot és csak a választ küldi, amit a PHP generált.

Hogy miért nem működik, azt hibaüzenet nélkül nem lehet megmondani.

ápr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érdekel a dolog, nem villanyoz fel, hanem kínnak éled meg, akkor nem érdemes vele foglalkoznod.
ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szikszai.B ***** válasza:
100%

"apám szerint ennek van jövője"


Annak nincs jövője, hogy te otthon PHP-ben szenvedsz. Ha elmész egyetemre, és szerzel valami normális diplomát - akár infósat, akár nem -, annak lehet jövője. De ahhoz meg nem kell 15 évesen PHP-vel szenvedned.

ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Még a középiskolában sem így tanítják a programozást, nem egyből azzal kell kezdeni, hogy "én most PHP-ban fogok programozni". Persze a nyelv, mint eszköz fontos, de önmagában csak egy eszköz, amivel megvalósítod az algoritmust. Ugye a programozást, mind középsuliban, mind egyetem úgy tanítják, hogy az elméletre épül a gyakorlat. Tulajdonképpen a középsuliban kezdik a HTML-lel, aztán jön a CSS és utána kezdik a kódolást tanulni (iskolától függően) Java-ban, C#-ban vagy Python-ban. Majd az itt tanult elméletre lehet tanulni a Javascriptet később a PHP-t, de gyakorlatilag ez már inkább 11-12. osztály, vagyis 16-18 éves kor.

Az hogy ez a jövő mindenki tanuljon meg programozni szerintem alapvetően hülyeség. Jó, oké mindenkinek legyen valami rálátása arra, hogy hogyan működik a számítógép és a szoftverek, hiszen mostmár születésétől fogva ebben él az ember, de a társadalmat nem csak egy szakma építi fel. Ugyanúgy szükség van a biológusokra, orvosokra, de a kőművesekre, építészeti szakemberekre, tanárokra és még sorolhatnám a kismillió szakmát. Igen, a jövő egy része a programozás, de csak egyetlen szakma a millió közül, amire szükség lesz, nem kell mindenkinek informatikusnak lennie.

ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyelv mindegy. De ha már jövőt nézzük akkor inkább angular. 15 éves teljesen jó kor, ha érdekel. Ha nem akkor PHP-zon apád, te meg csináld azt, amit szeretsz/érdekel


Ha apád hajthatatlan, akkor ajánlom a 24 óra alatt php illetve javascript könyveket, ezekkel már alap szinten képbe tudsz kerülni

ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!