Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy weboldalnak angol vagy...

Egy weboldalnak angol vagy magyar nevet adnátok?

Figyelt kérdés

Angol vagy magyar nevet adnátok egy szállásokkal foglalkozó weboldalnak?

Magyar szálláskeresők a célközönség Magyarországi szállásokkal.

Ha ti lennétek az utazók magyar vagy angol domain névvel rendelkező weboldalra kattintanátok? Pl: Accomora.hu vagy Szállásvilág.hu?



ápr. 29. 11:31
A kérdező szavazást indított:
Angol
Magyar
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem nézném a domain nevet...

Inkább SEO szerepét figyeld.

Mert lehet pl. menő angol accomora.hu

ha én szállás kifejezéssel keresek.

ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szikszai.B ***** válasza:
100%
Ha magyar a célpiac, akkor magyar nevet.
ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A magyar annyival jobb lenne szerintem, hogy könnyebb lenne megjegyezni, akár ugye nézz egy idősebbet is, könnyebben ki tudná mondani az oldal nevét. Ez ugye arra lenne jó, hogy esetleg tudná mondani az ismerőseinek is, hogy ő pl az ismerd meg hazád pont hu oldalon nézegeti a szállásokat (nem tudom van-e ilyen oldal és ha van mivel foglalkozik). Ez benne lesz a másik fejében is és esetleg könnyebben rákeres az oldalra. Ha mondasz neki valami travel in hungary oldalt, azt nem fogja megjegyezni, vagy nem is tudja hogy kell leírni hogy trevöl in hungri vagy mi volt már az. Inkább rákeres, hogy belföldi utazások és ott nem az az oldal lesz az amit megtalál, de akkor már szétnéz ott is.

Szerintem ha magyar a célközönség ezért jobb magyar nevet adni. Nekem is pl mindegy lenne, hogy angol vagy magyar névvel van-e, nem az számít. De pl rokoni körökben 1 olyan embert sem ismerek akinek ha mondanék egy angol url címet 10 perc múlva még eszében lenne, nem az, hogy otthon még rákeressen. Ha nem küldenék linket meg se találnák maguktól.

De hasonló jelleggel már beszéltünk kertészetet, ahonnan mi is rendeltünk, teteszett, mondtuk másnak is az oldalt, ők 2 hét múlva még emlékeztek rá és onnan rendeltek ők is. Nekik is bejött a dolog, ők is mondták másnak az oldal nevét és rendeltek ők is...

ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyaroknak készül, akkor magyar. Ha bárhol szóban meg akarod adni, el akarod mondani, pl. egy beszélgetésben, egy reklámban, akkor baromi hülyén hangzik kimondva magyarul, hogy accomo, vagy kiejted angolul és magyarázkodsz, hogy c-vel kell írni, két c-vel. Minél egyszerűbbet kell, rövid, úgy kell írni, ahogy mondod, könnyen megjegyezhető.
ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Magyar célközönségnek magyar nevet. Bár az emberek többsége nem nézi a domain nevet, sőt, azt sem tudja, mi az.
ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott eszembe, hogy ha a célközönség magyar, akkor névből is a magyar a nyerő. Ha külföldieket is célzol, akkor pedig az angol.
ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"angol domain névvel rendelkező weboldalra kattintanátok? Pl: Accomora.hu vagy Szállásvilág.hu"

- hol angol az, hogy accomora?...

- ékezetes domainnév nincs

ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"az emberek többsége nem nézi a domain nevet"

Nem azért kell magyarnak lennie, mert nézik, hanem mert jó esetben kimondják, beszélnek róla, stb.

ápr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 CspCsj ***** válasza:
83%

#7:

Már 2004 óta lehet ékezetes domain-nevet is regisztrálni.

[link]


Egyébként több domain is lefoglalható és átirányítható ugyanarra a "weboldalra".


Szóval, ha fontosnak érezném, akkor mindkét nevet lefoglalnám és átirányítanám, így mindkettőre ugyanaz a weboldal jelenne meg.

Sőt a weboldal fejlesztője megoldhatja, hogy az angol webcímről az angol nyelvű tartalom jelenjen meg (ha lehet majd több nyelv között választani), a magyar webcímről meg a magyar nyelvű tartalom.

ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!