Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan csináljak olyan honlapo...

Hogyan csináljak olyan honlapot, ahol a regisztrált felhasználóknak van feltöltési illetve letöltési joguk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemre járok, van a szakomnak egy közös e-mail címe, amihez sajnos rossz szándékú debil emberek (akik még piócáskodnak is) hozzáférnek. Hogy értsétek: erre a levelezési listára bárki aki tudja a címet, illetve jelszót, tud küldeni anyagot fel, illetve le is tudja húzni, legyen az szkennelt előadás, vagy kidolgozott zh, vizsga, puska, fontos hír, stb, szóval ami kell =). Sajnos vannak, akik ezt teljes mértékben kihasználják, név nélkül kérnek (a közös e-mail címről küldenek levelet a közös e-mail címre), sokáig tűrte mindenki, de pár hete többen szóvá tették, hogy ezt azért már be lehetne fejezni... Ma történt egy olyan dolog, hogy a tegnap este feltöltött puskát ma délben letörölte valaki, ez már nem az első eset volt sajnos.


Kérdésem: Gportal-ban (nem kell fikázni, nekünk megfelel, nem kell a csiricsáré) csináltam egy alap honlapot, de nem tudom beállítani azt, hogy a regisztrált felhasználók is tudjanak feltölteni anyagot. Csak az admin tud. Az meg én vagyok, ha mindenkinek megadom az admin nevet, jelszót, akkor meg ott vagyunk szinte, ahol elkezdtük, és ha a rossz szándékú egyén(ek) is regisztrálnak, simán tönkre vághatják a honlapot. Ha meg lehetne oldani azt, hogy a regisztrált felhasználók is tudjanak feltölteni, az jó lenne, mert ha esetleg valaki törölne is valamit, egy kis utánajárással elég szépen be lehetne lőni, hogy ki volt az, és milyen e-mail címről, és törölni őt a francba... Nekem az is jó, ha valaki ad olyan ingyenes honlapkészítő linket, ahol van erre lehetőség, mármint arra, hogy a felhasználóknak feltöltési jogot adni. Nagyon hálás lennék érte. Sajnos HTML, PHP nekem kínai...


Bocs a meséért =).


2010. nov. 25. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó fele indultál.

Most nem tudom, hogy mi az eset a gportal-nál, de a legtöbb ingyenes helyen igen csak limitálva van a feltölthető anyag összmennyisége és a egyszeri feltöltés max mérete is.


Most a te eseted elég speciális, de lehet hogy ezen a megosztó oldalon van olyan funkció ami neked kell.

Nézzd meg: www.box.net

2010. nov. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy a gportal-on csak 300 MB-ot lehet feltölteni összesen, és 16 MB-nál nagyobb fájlt egyszerre nem is lehet feltölteni, de majd játszunk vele gazdálkodj okosan-t.


Köszi a linket, megnézem, hogy milyen is az =).

2010. nov. 26. 11:19
 3/3 A kérdező kommentje:

Na, probléma megoldva =). Az ötletedet használva ezzel a módszerrel oldottam meg a feltöltést:

- van egy Fájlmegosztás menüpont, abban egy Felöltés, Letöltés illetve egy OKJ Up/Downloader tanfolyam menüpont =). Ezek közül, a Feltöltés és a Letöltés csak regisztráció után érhetőek el.

- A Feltöltés menüpont végül is egy "link gyűjtemény", egy darab linkkel. Rákattintva egy Speedyshare ( [link] szöveget kap, amire kattintva felhozza neki az oldalt.

- Feltöltés után a Speedyshare ad egy linket, ezt másolni kell.

- A Letöltés menüpont pedig egy egyszerű menüpont, ahol engedélyezve van a hozzászólás. Kezdeményezni kell egy új hozzászólást, ott beilleszteni a linket, majd elküldeni a hozzászólást.


A rendszer működik, csak kérdés, hogy a Speedyshare meddig tartja meg a szerverén az adatokat =). Legfeljebb ha később is kell valakinek és már nem éri el, akkor el lesz küldve megint, csak kérnie kell a Letöltéseknél =). Vagy a chatboxban, illetve a fórumban (mindkettő regisztráció után érhető el).


Kicsit le van szabályozva az oldal, de muszáj, hogy a rosszakarót, rosszakarókat valahogy megfékezzük, illetve kordában tartsuk. Egyáltalán nem tudjuk, ki használja már a közös email címet, csak azt, hogy nem csak a mi évfolyamunk, szakunk. Nincs is ezzel semmi baj, felsőbb évesek töltögetnek fel rá dolgokat, illetve adnak tanácsokat (jellemzően azok, akik abszolválták a tárgyakat, mindezt névvel), de biztos vannak olyanok is akik csak kérnek (akár tőlünk, akár alsóbb évesek, akár elmaradó felsőbb évesek, mindezt név nélkül), úgy, hogy két szalmaszálat nem tesznek keresztbe azért, hogy maguknak jó legyen, mástól várnak segítséget. Ez volt a fő probléma, de ezzel még együtt bírtunk volna élni, honlap nélkül. Aztán az indokolatlan törölgetések betették a kaput pár embernél =). Köztük nálam is, azért láttam neki a honlap készítésének.

2010. nov. 26. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!