Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hol kezdjem a weboldal szerkes...

Hol kezdjem a weboldal szerkesztés tanulását?

Figyelt kérdés

Az alapoktól szeretném elkezdeni, de nem tudom hogy hol.

Először a php jutott az eszembe, de nem tudom hogy kell-e hozzá más ismeretség pl. html vagy esetleg más. Ti hogy tanultatok meg, mivel kezdtétek az egészet? Mi kell eleve egy jó oldal megszerkesztéséhez php és html csak vagy más is és milyen sorrendben kell ezeket megtanulni? Magamtól (internetről esetleg könyvekből) akarok megtanulni.


2010. nov. 29. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a HTML-lel kezdtem, aztán a CSS-sel folytattam, és majd szeretnék PHP-t is tanulni, de azt majd később.



Legelőször azt tudd, mi az a


<html>

<head>

<title>Első weblapom (böngésző fejlécében megjelenő szöveg)</title>

</head>

<body>

Sziasztok!

(Ez itt maga a weboldal.)

</body>

</html>


Szerintem nem nehéz. Ha érdekel, könnyen megtanulod a HTML és a CSS alapjait.

Engem ez érdekel, pedig 18/L vagyok. :$ :$

</html>

2010. nov. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első voltam.


Először tanulj meg a HTML-ből annyit, hogyan kell egyáltalán létrehozni egy weblapot.

Majd kezd el HTML-ben formázgatni.

Majd utána hagyd el a HTML-es formázást, és csak CSS-sel formázz (Cascading Style Sheet). Csinálj stíluslapot, azt rendeld hozzá az oldalhoz.


Amúgy én, ha elakadok, google-be beírom, hogy hol, minél akadtam el, és sok oktatóoldalt kidob, nagy része érthető, persze vannak érthetetlen és/vagy téves információt adó oldalak is.


Engem is megkereshetsz email-en, szeretszvagynem@gmail.com

Nagyon alapszinten vagyok, de azért szívesen segítek, ha tudok.

2010. nov. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam meg, hogy WYSWYG editorokkal oldalakat csináltam, és megnéztem a html forrást, egy-egy módosításnál mi változott. A html elég érthető és logikus egy pl php-vel szemben aminek van egyfajta logikája.
2010. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2010. nov. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2010. nov. 30. 16:34
 6/6 anonim ***** válasza:
próbáld meg könxvből megtanulni az alapokat, és hogyha azt érted, akkor mehet a w3schools
2010. nov. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!