Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Saját Web lap frissítése a...

Saját Web lap frissítése a Google felé hogyan? .

Figyelt kérdés

Megpróbálom érthetően feltenni a kérdést.

A Web oldal jobb klikk adatai megtekintésénél ott van a módosítás dátuma. Ha újból feltöltöm a szerverre természetesen változik,de hogy a fenébe van az,hogy egyes (mások honlapján) mindig az aktuális időt írja ki?

Tehát azt amikor éppen rá kattintok percre pontosan. Van-e valamilyen (kód)benne amitől az így frissülne a Google kereső motorjai felé?

Köszönöm a választ-(okat).

Nem vagyok webmester,kompozerrel hoztam össze egy Web lapot és töltöttem fel fizetett szerverre.


2011. jan. 6. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajna hiába próbáltad érthetően, én akkor se értem. :)

Pedig cirka 6 éve csinálok weboldalakat ügyfeleknek..


Te most komolyan arra gondolsz, hogy internet explorerben jobbklikk, tulajdonságok, és ott módosítás dátuma? :D

Ha igen, akkor ennek mi a halál köze van a guglihoz?

2011. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért mert azokat dinamikusan generálják és minden oldalbetöltéskor újragenerálódik.Gondolom a te oldalad sima HTML oldal.Az pedig nem módosul.
2011. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,a második válaszoló megértett,és most így értem én is.Hogyan lehet dinamikusan újragenerálni a web lapot? Gondolom akkor a Google felé minden egyes megnézésekor úgy jelzi mintha módosítva lett volna a lap,illetve frissítve.?

Ha van ilyen oldal,ahol ezt meg lehet nézni,milyen kódot kell és hova beleilleszteni.

2011. jan. 7. 08:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, továbbra se értetted meg. :) Felejtsd már el a guglit. Semmi köze hozzá, nem fogsz előrébb kerülni a listán azért mert php-al generálod az oldalt.


Félreérted az egészet, dinamikus weboldalakat nem azzal a céllal hoznak létre, hogy mindig "újragenerálja" a weblapot. Hanem azért, mert egy dinamikus weboldalnál mondjuk adatbázisból lehet betölteni a híreket, egyebeket. Így nem kell mindig külön html oldalt szerkeszteni, hanem elég csak saját magad által programozott admin menüből feltölteni az új tartalmat az adatbázisba. A php meg következő letöltéskor már megfogja jeleníteni az adatbázisba írt új tartalmat is.


Az oké, hogy a módosítás dátuma mindig akkori amikor legenerálta a php az oldalt, de a gugli nem ilyen hülye. :) Nem ezt nézi, hanem azt, hogy változott e a tartalom az utolsó látogatása óta, és ha igen, akkor pontosan mi, vagy nem.


Gugli crawlerbotjai mindig vissza-vissza járogatnak az oldaladra, és megnézik, hogy történt e változás, a módosítás dátumát meg se nézik, mert az nem releváns információ.

2011. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ezeket az oldalakat direkt úgy építik fel, hogy az adatokból sablon szerint generáljon egy weblapot[HTML] mit tud értelmezni a böngésző.ezeket tartalomkezelő rendszereknek nevezik[CMS].A gyakorikerdesek.hu is egy ilyen oldal.

[link]


-A Google kereső robotja bizonyos időnként keresi fel az oldalt[minél gyakrabban frissül az oldal tartalma annál gyakrabban] és nem akkor mikor mi keresünk.de mikor valaki rákattin a Google találatai közül bármejikre,akkor az oldal újragenerálódik számára.

2011. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csináltam egy példát, hogy megértsd:

[link]



Itt a kódja:

<html>

<head>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2"/>

<title>Dinamikus oldal :P</title>

</head>

<body>

<?php

$tartalom="Most egy tartalom nevű változóba teszem a mondandómat, majd később azt megjelenítem az oldalon.";

$tartalom2="A változókba akár adatbázisból is lekérhettem volna a mondandómat...";


print "$tartalom";

print "</br>";

print "$tartalom2";


?>

</body>

</html>



Ez most annyit csinál, hogy kiírja a tartalom, és a tartalom2 változókat. Ha megnézed amit linkeltem azt látod, hogy a módosítás dátuma mindig új. De ez nem jelent semmit, se nekem, se a gugli bot számára sem, mert ő nem azt nézi, hogy milyen a dátum... :P

2011. jan. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 7. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!