Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet ilyen fórumot...

Hogy lehet ilyen fórumot csinálni? (link)

Figyelt kérdés

[link]

Ez a fórum ugyebár a Harry Potterről szól, és ha regisztrál az ember a profilján nem olyan adatokat lehet megadni, amiket egy átlagos fórumnál, hanem a Harry Potterrel kapcsolatos dolgokat. Én is szeretnék hasonló fórumot csinálni, de hogy lehetne? A segítséget és a normális válaszokat előre köszönöm!


2011. febr. 7. 06:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szükséged lesz legalább egy ingyen tárhelyre ahol az oldal fut, vagy venni egy domaint és majd ott elhelyezni a tárhelyén a tartalmat (php és mysql-támogatás kell).

Első lépésként letöltöd az SMF-motort innen:

[link]


Ha megvan, a tartalmát FTP-kapcsolaton keresztül felmásolod a tárhelyre. Weben keresztül eléred a telepítőfájl url-jét, onnantól kezdve az telepíteni fogja a rendszert. Ha kész, az oldal elérésekor már nem üres lap, hanem az üres SMF alapú portál fog fogadni. A megfelelő módon konfigurálod a beállításokban, ahol a regisztrálás és profil szekció alatt az általad kívánt mezőket lehet megadni az alap dolgokon kívül. Majd ha megvan, a kívánt fórumtémákat létrehozod és várod hogy a regisztrálók azt megtöltsék tartalommal.


Nagy vonalakban ennyi, az egészhez szükséges legalább egy alap általános géphasználati és egy annál magasabb webhasználati tudás amire az oldal használata során folyamatosan szükség lesz és nőni fog. Ezeket rutinszerűen kellene elvégezni, amit vagy meg kell tanulni vagy bele kell tapasztalni a dolgokba. HA valami ebből nem megy, akkor azt a tudást nehezen váltja ki ha csak itt kérdezel vissza részdolgokra, neked kell kitapasztalni ezeket.

2011. febr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Addig eljutottam, hogy feltöltöttem és elindítottam a telepítést, és elvileg (!) sikerült is feltelepítenem, de mégse történt semmi, sehol semmi fórum nem volt:/ mindegy, ez nekem magas:( azért köszi:)
2011. febr. 9. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!