Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan írjam meg ezt az...

Hogyan írjam meg ezt az egyszerű php kódot?

Figyelt kérdés

Egy vissza köszönőt szeretnék csinálni:

1. Bekéri a nevet és kiírja, Helló (...)


koszono.html:

<html>

<body>

<form action="koszono.php" method="post">

NEV: <input type="text" name="nev">

<input type="submit" name="gomb" value="Kuld">

</form>

</body>

</html>


koszono.php:

<?php

Print "Hello".$nev;

?>//itt hogy is kell?


2011. febr. 16. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a formnak POST methodot adtál, akkor a PHPben a $_POST[] változóban lesznek az adatok. pl. $_POST["nev"]
2011. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ohh. köszönöm. :D
2011. febr. 16. 15:09
 3/5 anonim ***** válasza:

bár ennek sok értelme nincs... csak idegesíti a usert... mivel sehova se mented el hogy ezt az embert h hívták...


Mondjuk ha a nevét, párosítanád egy IP-vel és bedobnád egy táblába aztán megjelenítésnél csekkolná az IP-t és úgy írná ki a nevet az sokkal barátibb lenne. Ergó megjegyezné h "petinek hívják"...


De erre egyébként ha jól tudom van script is. Én csupán a PHP-s verziót mondtam :)

2011. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad nekem. :)


De nekem nem kell az oldalamra ez a köszönös cucc..:D

Egy programot írtam az oldalamra, ahol ezt a módszert lehet alkalmazni, ez csak egy egyszerű példa volt arra fel, hogy megkapjam rá a választ. :)

2011. febr. 17. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ip annyira nem jó, mert én barátommal egy ip-ről jövök, és nekem mit írna ki, hogy helló Tamás? oszt közbe lány vagyok.
2011. márc. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!