Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit írjak a szakdolgozatomban?

Mit írjak a szakdolgozatomban?

Figyelt kérdés

Hello!


Médiatech-re járok és szakdolgozat témám egy szociális cég weboldalának elkészítése.


olyan 35-40 oldalas anyagot kell összeszednem amiben végül is leírom, hogyan készítettem el a weboldalt.


Nem kell túl komoly weboldalra gondolni, egy kis css, egy kis php meg persze html.


Viszont ezt nem fog kiadni 40 oldalt.


Szeretném ha vázlatpontokat írnátok, hogy mi legyen benne a szakdolgozatomba.


Gondolok itt olyanokra, hogy a "logó elkészítése" "színvilág megtervezése" "szinopszis"...


A válaszokat köszönöm. Remélem lesz bőven.


2011. febr. 17. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért elég gáz, hogy a sajt szakdogádat nem tudod megírni, mikor ezt tanultad 6 féléven át...


Én legelőször igényfelméréssel kezdeném...

2011. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
felsőfokú szakképzés 2 év... és lósz*rt nem tanítottak, semmit sem magyaráznak el... vagy mondanak meg konkrétan.
2011. febr. 17. 17:12
 3/8 anonim válasza:

Nem azért hogy megbántsalak de egy weblapkészítés nem nagy kunszt... nah de hogy boldog légy

-regisztráltál

-témája

-design

-banner

-logo

-akkor ezeket hogyn készítetted...

stb...

2011. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Cég igényei, megkeresés, miért fontos ez.

Elkészítés folyamata részletezve.

Keresőoptimalizálása részletesen.

2011. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, lehet én se tudnék 35-40 oldalnyi szöveget írni arról, hogy mit hogyan kellene csinálni, mondom ezt úgy, hogy határozottan állíthatom, hogy értek a weblapkészítéshez. Azt sem tudom, hogy néz ki egy szakdolgozat:) de lehet hogy én egy fejlesztési napló szerűséget vezetnék.

Elsősorban, írnék a weblapom témájáról, írnék, illetve felvázolnám a weblap szerkezetét, felépítését. Leírnám milyen programokat használok a fejlesztéshez. Esetleg írnék a domain és tárhely beszerzéséről, hogy miképpen is zajlik le az egész. Felsorolnám milyen technológiákkal dolgozok, milyen HTML (vagy XHTML) verzió, melyik CSS verzió, PHP, SQL, JavaScript, ModRewrite stb.

Ezután kezdeném el dátum szerint írogatni, hogy meddig jutottam, mit csináltam, esetleg a következő lépésekről.

A végén lenne a hibakeresés, a tesztelés eredményei (pl. a legelterjedtebb böngészőkben megnézném hogy viselkedik az oldal.), hogy miket tapasztaltam, és hogy esetlegesen mit javítanék, illetve, mi nem tetszik.

Természetesen az oldalt már eleve úgy készíteném, hogy a keresőoptimalizálást is bele kalkulálom. Miután pedig elkészültem az egész oldallal, publikálnám, írnék arról miképp próbálnám meg népszerűsíteni, miképp szerzek backlink-eket meg ilyesmik...

Most, hogy így ezt leírtam, rájöttem közben, hogy összehoznám azt a 40oldalt :)

2011. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Col válasza:
Legelőször készítsd el az oldalt, ne a dolgozat írása közben találd ki mi mit csináljon. Utána kezd el a legelejétől fogva bemutatni az oldalt, először a használt technológiákat(html, css, javascript, php), utána a használt programokat. A látványterv elkészítése, a sitebuild(html+css oldalszerkezet) és utána a php. A legvégén pedig írhatsz a keresőoptimalizálásról.
2011. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Col válasza:

Ha nem megy írj egy mailt és megbeszéljük:

col44@citromail.hu

2011. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket, ezekből a válaszokból is merítek mindenképp. Bementem fősulira és kértem egy szakdogát :) kikopiztam a tartalomjegyzéke nagy részét :)
2011. febr. 19. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!