Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mekkora felbontású képet...

Mekkora felbontású képet érdemes készíteni photoshopban, ha azt egy weboldal teljes hátterének szeretném majd használni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
fullHD... 1920x1080
2011. febr. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1280*1024 kozépre. de nézz korul a neten, kevesen hasznalnak ilyet hatternek. nem szeret a fehasznalo letolteni ekkora képet és nézegetni se szereti sokáig. vagy mozaik hatteret, vagy szinatmenetet hasznalj. én full fehérrer szoktam nyomni, mindig a végére akarom hagyni a hatteret és a végére az jon ki, h nem is kell.
2011. febr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

FullHD... PFFF....


Mire egy mezei mobilnetes letölti azt a 3megás képet átlépi az adatforgalom határát :D

Plusz gondolj már arra, hogy még manapság is az 1024x768as felbontás van többségben... biztos nem a fullhd.


Igaza van az előttem szólónak. mindenképp mozaik vagy egy egyszerű színátmenet.

És itt a színátmenetet úgy értsd h egy 1pixel széles mondjuk 800pixel magas... és ismételtesd vízszintesen. így csak azt az 5-10kbos képet kell leszedni.

2011. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, mekkora tapló vagy. Vedd használatba a fantáziád, és képzeld, MO. 90%-a vidéken lakik. Legalább a 30%-ának van mobilnetje. És nem, nem korlátozódik le a mobilnet, mehet fullHD-be, úgy minden képernyőn szép marad, akinek 32 colos monitorja van, elég gagyinak fogja látni a kis felbontást. Kis képernyőn meg úgyis lekicsinyül.
2011. febr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

sajnos nem érezted az iróniát a hozzászólásomban... sajnállak érte.


Ha ilyen pontosan tisztában vagy a dolgokkal, akkor bizonyára azt is tudod, hogy mire letölti azt a 2-3 megás háttérképet (ez még csak a háttérkép) az alig 1megabites mobilnettel falun... az egy év :)

2011. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért veszekedtek ezért, előre csak a böngészőkre próbáld meg optimalizálni, amúgy is ha nincs olyan tartalom az oldalon amit majd mobilon is fognak keresni,addig fölösleges ezen agyalni.


Majd ha sok a látogató és a mobilról is sokan nézik érdemes gondolkodni.


Plusz meg PS-ben kitudod úgy menteni egy FUllHD képet is hogy egy megánál többet ne foglaljon.

2011. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
L.O.L.
2011. febr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De kemény vagy:)
2011. febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, a full HD vicc akart lenni. Amúgy 1600x1200-at csináltam, viszonyítva ahhoz, hogy nálam 1920x1080 a felbontás a monitoron, de azt is brutál nagynak találtam. Hát igazából már megvan a hátterem. :S Akkor ha mindenképp ezzel a háttérrel szeretnék dolgozni (de a későbbiekben megfogadom, amit írtok, mert tök igazatok van), akkor próbáljam 1024x768-ban? A hátterem mérete jelenleg ebben a felbontásban 328 kb. Megmondom őszintén, eddig csak layoutokat terveztem, de most össze akarom rakni a pasim cégének a weboldalát. Sokat nem tudok a dolgokról, de nagyon lelkes vagyok. :D
2011. febr. 24. 09:33
 10/10 A kérdező kommentje:
hozzáteszem: a felbontást aztán úgy állították át a leadott psd fájlban, ahogy akarták, ezért nem tudom. :)
2011. febr. 24. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!